هنر و رسانه

استایل دانشجویی و راهنمای کامل برای انتخاب لباس های مناسب آن

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری معاون فناوری ریاست جمهوری در مراسم رونمایی سامانه احراز هویت الکترونیک گفت: باید بر روی دارایی‌های نا مشهود بیشتر کار کنیم.
او افزود: در حال حاضر نماد ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس هستند که ارزش آن‌ها ۱۸۰ میلیارد تومان است.
ستاری گفت: نماد ۲ شرکت دیگر دانش بنیان نیز در بورس و فرابورس پذیره نویسی شده است و ۱۶شرکت دیگر در حال انجام کار‌های مقدماتی برای ورود به بازار سرمایه هستند.
او با بیان اینکه باید بر روی سرمایه‌های نامشهود کار کنیم گفت: ما یک بشکه نفت را می‌فروشیم در حالی که یک شیشه عطر قیمت بالاتری از یک بشکه نفت دارد و حتی در حال حاضر یک کیلو بذر هیبرید خیار ازرش یک کیلو طلا را دارد و این‌ها ارزش دانش است.
معاون فناوری ریاست جمهوری افزود: سایت آپارات با رتبه ۷۰ جز یکی پربیننده‌ترین سایت‌های جهان است و همین موضوع سرمایه‌های نا مشهود را افزایش می‌دهد و زبان ما جز ۹ زبان اول دنیا است در حالی که از نظر جمعیتی این ظرفیت را نداریم و اما باعث افزایش سرمایه می‌شود.

ستاری گفت: در حال حاضر ۹ صندوق جسورانه در بورس داریم که باید توسعه پیدا کند و ما از توسعه صندوق‌های جسورانه به شدت حمایت می کنیم.
شرکت‌های دانش بنیان به بزرگترین شرکت‌های بازار سرمایه تبدیل می‌شوند
به گفته این مقام مسئول سامانه احراز هویت الکترونیک یک سیستم بی نظیر است و کمتر کشوری قادر به راه اندازی آن است و سازمان بورس توانسته یک سیستم پرقدرت هوش مصنوعی را به کار بگیرد.
ستاری بیان کرد: اینکه هر روز میلیون‌های تراکنش بانکی با سیستم‌های بومی بدون یک خطا انجام می‌شود یک افتخار است.
او گفت: به زودی شرکت‌های دانش بنیان به بزرگترین شرکت‌های بازار سرمایه تبدیل می‌شوند.
انتهای پیام/ صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا