علمی و دانشگاهی

7 نکته مهم برای داشتن لبخند و ایمپلنت دندان زیبا

نکات مهم در جهت داشتن لبخند و ایمپلنت دندان زیبا

چگونه می توان ایمپلنت دندان را هم مانند لبخند زیبا طراحی کرد؟ این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا به شما بگوییم که چگونه ایمپلنت دندانی داشته باشید که در دهانتان همچون الماسی بدرخشد و در آخر چطور از ایمپلنت دندان خود مراقبت نمایید.

ایمپلنت دندان

چطور دندان هایی زیباتر داشته باشیم

دندان ها بخش مهمی از صورت، به ویژه لبخند را تشکیل می دهند. در نتیجه، مراقبت از دندان اهمیت زیادی در داشتن لبخندی زیبا دارد. مراقبت از بهداشت دهان و دندان نیز نقش بسزایی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های دهانی و بهبود سطح سلامت دارد. افراد به روش های گوناگونی می توانند از دندان های خود مراقبت کنند. برخی از این راه کارها عبارتند از:

1- مراقبت های خانگی و روزمره

همیشه باید به یاد داشته باشیم که پیشگیری بهتر از درمان است. مراقبت های خانگی از دندان به معنای مراقبت اولیه هستند و انجام آنها می تواند از بروز بسیاری از مشکلات مرتبط با دهان و دندان پیشگیری کند. پس اولین قدم برای داشتن دندان و لبخندی زیبا، داشتن عادات مناسب و صحیح در منزل است. رعایت نکات زیر در زندگی روزمره باعث می شود تا بتوانید از شر مشکلات مرتبط با دندان خلاص شوید و در نتیجه بدن و روانی سالم تر داشته باشید.

مسواک مناسبی انتخاب کنید

بهترین نوع مسواک برای دندان ها، مسواکی نرم است که به مینای دندان شما آسیب نرساند. متاسفانه برخی از افراد به اشتباه مسواک های زبرتر را انتخاب می کنند. این افراد گمان می کنند که انتخاب مسواک زبر به تمیزتر شدن دندان هایشان کمک می کند. فراموش نکنید که به طور متوسط هر 4 ماه یکبار، مسواک خود را عوض کنید.

حداقل دوبار در روز مسواک بزنید

برای اینکه بتوانید پلاک ها، جرم ها و اسیدهای چربی که به مینای دندان آسیب می زنند را از بین ببرید، حداقل دو بار در روز مسواک بزنید. فراموش نکنید که مسواک زدن قبل از خواب اهمیت بسزایی در داشتن دندان هایی سالم دارد

حتما از دهان شویه استفاده کنید

استفاده از دهان شویه مناسب نه تنها باعث می شود دهان خوشبوتری داشته باشید، بلکه به سفیدتر ماندن دندان ها نیز کمک شایانی می کنند.

هرگز نخ دندان را فراموش نکنید

استفاده از دهان شویه و مسواک بدون نخ دندان، تقریبا بی فایده است. جرم و پلاک هایی در قسمت هایی از دندان ها وجود دارند که صرفا با مسواک زدن از بین نمی روند. با استفاده از نخ دندان می توانید تمامی تکه های به جا مانده از غذا و مواد خوراکی را کاملا از دندان های خود پاک کنید.

از لک حاصل از نوشیدنی ها آگاه باشید

قهوه، چای و آب میوه های رنگی می توانند اثر لک بر روی دندان های شما به جا بگذارند. برای جلوگیری از این مسأله می توانید آبمیوه ها را با نی بنوشید و پس از نوشیدن چای و قهوه به سادگی دهان خود را با آب بشویید.

سیگار نکشید

عادت هایی مثل سیگار و قلیان کشیدن را تا حد امکان کنار بگذارید. مصرف دخانیات نه تنها باعث ایجاد لک بر روی دندان ها می شود بلکه می تواند سلامت دهان و دندان را به طور جدی به خطر بیاندازد.

مواد قندی و شیرینی جات کمتری مصرف کنید

استفاده بیش از حد بسیاری از شکلات، شیرینی و غذاهای شیرین می تواند سلامت دندان های شما را به خطر بیندازد. استفاده از سبزیجات برای سلامتی دهان، دندان و جسم شما فوق العاده است. از آنجایی که ایمپلنت دندان هم دقیقا ساختاری مشابه دندان طبیعی دارد، تمامی موارد فوق را باید برای مراقبت از ایمپلنت دندان هم به کار برد.

ایمپلنت دندان

2- مراجعه به دندان پزشک

استفاده از راه کارهای خانگی بیشتر مناسب پیشگیری از آسیب و سفید نگه داشتن دندان ها است. اگر دندان های شما دچار آسیب شده اند و یا دندان های مرتبی ندارید، راه کارهای خانگی تأثیر چندانی بر بهبود وضعیت شما نخواهند داشت و بهتر است به یک کلینیک دندان پزشکی و متخصص ایمپلنت مراجعه کنید.

امروزه بسیاری از افراد از این گزینه برای زیباتر کردن دندان ها و به طبع لبخندشان استفاده می کنند. شاید در اولین نگاه این تصور وجود داشته باشد که همین که ایمپلنت دندان جایگزین دندان از دست رفته باشد کفایت می کند، اما امروزه با تکنولوژی های جدید کاشت ایمپلنت دندان ، می توان لبخندی زیبا را طراحی نمود و جایگزین دندان از دست رفته کرد، و از داشتن ایمپلنت دندان زیبایی که در دهانتان می درخشد، لذت ببرید.

ایمپلنت دندان

3-کاشت ایمپلنت دندان

عموما جای خالی یک دندان از دست رفته یا کشیده شده، حس بسیار بدی را در افراد ایجاد می کند، که گاهی حتی باعث از دست رفتن اعتماد به نفس افراد نیز می شود. استفاده از دندان مصنوعی نیز برای همه به خصوص برای نسل جوان گزینه مناسبی نمی تواند باشد و حس ناخوشایندی به این افراد دست می دهد. خوشبختانه با استفاده از ایمپلنت دندان افراد به راحتی می توانند جای دندان خالی را پرکنند.

برخلاف دندان مصنوعی، ایمپلنت ها متحرک نیستند و دقیقاً همانند یک دندان واقعی عمل می کنند. این نوع دندان از یک پین تیتانیوم ساخته می شود که در درون استخوان فک پیچ می شود.

همه افراد اغلب در موارد زیر از ایمپلنت دندان استفاده می کنند:

  • برای پر کردن جای خالی دندان کشیده شده
  • برای پر کردن فاصله زیادی که بین دندان های طبیعی وجود دارد

ایمپلنت دندان

خوشبختانه ایمپلنت دندان ظاهری کاملا طبیعی دارند و به زیبا تر شدن دندان ها و لبخند شما بسیار کمک می کنند. این نوع دندان، کاملا قدرت یک دندان طبیعی را دارد و مشکلی در فک و تلکم ایجاد نمی کند. با استفاده از طرح لبخند در ایمپلنت، برای داشتن لبخند زیبا دیگر نیازی به لمینت دندان نیست. صرف نظر از قیمت ایمپلنت دندان، همواره لبخندی زیبا، مادام العمر و ماندگار خواهید داشت.

دندان ها عضو مهمی از بدن ما هستند. اگر دندان سالمی دارید، حتماً با استفاده از راه کارهای خانگی به فکر بهبود بهداشت دهان و دندان خود باشید و از ایجاد آسیب های احتمالی در آینده جلوگیری کنید. مراجعه مرتب به دندان پزشک برای اطمینان از سلامتی دندان هایتان را نیز در برنامه زندگی خود قرار دهید.

نقش ژنتیک در داشتن دندان و لبخندی زیبا نیز انکار ناپذیر است. اما هیچ مشکلی بدون راه حل نیست. پس در صورتی که دچار مشکلات دندان هستید و دوست دارید صورتی جذاب تر و دلنشین تر داشته باشید، به راحتی از کنار مسائل و مشکلات مربوط به دهان و دندان خود نگذرید. با مراجعه به یک دندانپزشک متخصص در صدد حل مسائل و بهبود ظاهر دندان های خود برآیید.

ویدیو جالب در مورد ایمپلنت دندان

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا