مشروح+

شاخص ترافیک در تهران به عدد 80 رسید

فارس:یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، درباره وضعیت ترافیک پایتخت با توجه به لغو طرح ترافیک به دستور ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت:24 فروردین و یک روز پس از لغو طرح ترافیک تردد خودروهای شخصی به میزان قابل توجهی در ساعت پیک صبح افزایش و شاخص ترافیک که پیش از این کمتر از 50 بود به عدد بیشتر از 80 رسید.

وی افزود:البته در تهران برخی افراد در هر شرایطی متروسوارند و علاقه به استفاده از خودروشخصی و تاکسی ندارند و دسته دیگر برعکس فقط مایل به استفاده از خودروی شخصی اند و با هر قیمتی طرح را خریداری می کنند در این شرایط کرونایی نیز رویه شان همین است ولی دسته سوم گروه دیگری بوده که به دلیل شیوع کرونا مجبور به استفاده از خودروی شخصی شده اند.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به اینکه جامعه هدفی که طرح ترافیک برای آنها لغو شده بزرگ نیست، گفت:شاید این تعداد به 20 درصد افرادی هم که در سطح جامعه، روزانه از طریق وسایل حمل و نقل مختلف تردد می کنند، نرسد و جمعیت انبوهی نیست.

وی گفت:برخی از شهروندان اصلاً خودروی شخصی ندارند که بخواهند در شرایط کرونا از آن استفاده کنند و وارد محدوده طرح ترافیک شودند بنابراین همچنان مسافر حمل ونقل عمومی و مترو هستند.

حجت با بیان اینکه ما تابع دستورات ستاد مقابله با کرونا هستیم، گفت:در حال حاضر نیازی به تشکیل جلسه شورای ترافیک تهران در مورد طرح ترافیک نیست و ان شالله کرونا بزودی رفع می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که لغو طرح ترافیک تا چه زمانی ادامه دارد، خاطر نشان کرد:این موضوع دقیقا مشخص نیست ولی خوشبختانه در حال حاضر تعداد بهبودیافتگان کرونا افزایش یافته و آمار بیماران بستری و مبتلایان جدید رو به کاهش است و آمارها نشان می دهد اگر مردم رعایت کنند کرونا کاهش و برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا