اجتماعی

رشد و تکامل فیزیکی و شناختی کودک 20 ماهه

بررسی مراحل و روند رشد کودک 20 ماهه

فقط 4 ماه تا 2 سالگی باقی است به نظر می رسد کوچولوی شما به زودی رشد می کند ، با دقت نگاه کنید استقلال کودک شما بیشتر آشکار شده است ، او همچنین می خواهد لباس های خود را در بیاورد.

همه کودکان با سرعت خود رشد می کنند بعضی از کودکان نوپا در جملات کامل صحبت می کنند، بعضی ، همچنان زبان اشاره را استفاده میکنند هیچ یک از این نکات برای آموزش و پرورش آینده آنها نیست چرا که گفته می شود که انیشتین تا سه سالگی صحبت نمی کرد پس بیش از حد در مورد صحبت نکردن کودک تان حساسیت به خرج ندهید.

رشد مرحله ای کودک 20 ماهه

مراحل رشد در کودکان 20 ماهه و نکات آن

توسعه و نقاط عطف کودک 20 ماهه:آیا کودک در مسیر درست حرکت میکند؟

رشد فیزیکی کودک 20 ماهه:

پله ها برای کوچک شما تهدیدی نیست ، بالا و بالاتر می رود، و با کمی کمک، می تواند دوباره با خیال راحت به پایین حرکت کند.به نظر می رسد که کودک کمی عجله دارد و به جای راه رفتن ترجیح می دهد،که بدود.

نکات:

ایستادن روی یک پا گامی مهم در توسعه کودک نو پا است ببینید کوچولوی شما میتواند آن را انجام دهد، اگر دست او را نگه دارید. ایستادن بر روی دو پا به اندازه کافی سخت است چه رسد به یک پا ، او همچنین سعی خواهد کرد که از روی مبلمان بالا برود.

در رشد صحیح کودک شما باید قادر به کشیدن خطوط دایره شکل باشد هرچند او شکل کشیدن و نقاشی را دوست دارد، به خصوص نقاشی انگشتی که برای هماهنگی کودک نیز مفید است.

از آنجایی که کودکان دوست دارند بیشتر خود را رنگ کنند، شما می توانید لباس های او را در بیاورید برای تمیز کردن راحت تر، سعی کنید نقاشی رنگ ،کوچولوی خود را در حمام یا بالکن انجام دهید.

چه وقت به پزشک مراجعه کنید؟

این سنی است که می افتد و کبود می شود، هنوز سعی در درک چیزها دارد اما اگر کودک شما به مدت طولانی گریه می کند ،یا اگر ناحیه متورم شده باشد بهتر است که به پزشک مراجعه کنید.

رشد جسمی کودک

کودک 20 ماهه و بازی با رنگ ها

توسعه شناختی در جریان رشد کودک 20 ماهه:

مغز کوچولوی شما به طور مداوم در حال وزوز کردن،و یادگیری چیزهای جدید و بررسی محیط اطراف خود است ، همانطور که تصوراتش شکوفا می شود، ممکن است ترسو تر شود. همانطور که او قادر به تصور چیزهایی است که وجود ندارند، او همچنین قادر به فکر کردن به چیزهای ترسناک است.

ترس او را جدی بگیرید او هنوز نمی داند چگونه می تواند بین واقعیت و آنچه تصور می کند، تفاوت بگذارد ، او به کمک شما برای تشخیص افکار و ترس های خود نیاز دارد اجازه دهید او بداند که همیشه می تواند بعنوان کمک به شما رجوع کند و در آغوشتان احساس امنیت کند.

نکات:

فاصله توجه او هنوز بسیار کوتاه است، بنابراین زمانی که او از چیزی ترسید، شما می توانید با ایجاد سر و صدا ذهن او را منحرف کنید.

کودک نوپا دوست دارد با شن و ماسه، آب، برگ و گلدان بازی کند.

زمان تعویض لباس بازی است او را در این لباس ها بگذارید، زمانی که می دانید که بیرون می روید و کثیف می شود، بنابراین بیش از حد نگران نباشید.

همچنین او بازی با آب را دوست دارد، بنابراین یک دسته کاسه های پلاستیکی و جعبه ها را در حمام نگه دارید تا او بتواند بازی کند.

او از شما تقلید می کند.

او عاشق پرتاپ کردن اشیا است.

او همچنین در زمان غذا بازی خواهد کرد و از شما تقلید می کند و به عروسک خود غذا می دهد.

چه وقت به پزشک مراجعه کنید؟

اگر متوجه شده اید که در انجام فعالیت ها زیاده روی می کند، با پزشک مشورت کنید.

توسعه شناختی کودک

رشد شناختی در کودکان 20 ماهه

رشد اجتماعی و عاطفی کودک 20 ماهه:

کودکان هنگامی که احساس امنیت و دوست داشتن می کنند، بهتر می آموزند ، همه کودکان در سرعت خود رشد می کنند و این که آیا آنها به موقع، زودتر یا بعدا به به نقطه رشد خود می رسند متفاوت است، تحقیقات نشان داده است که در سن مدرسه همه کودکان تقریبا در همان سطح هستند.

نکات:

برای شروع اوقات تلخی آماده باشید؛ گریه کردن، انداختن خود روی زمین، فریاد، لگد زدن، گاز گرفتن، همه بخشی از این مرحله از رشد کودک نوپا است.

مهمترین چیز این است که آرام باشید کودک شما هنوز یاد نگرفته که خود را کنترل کند او به شما نیاز دارد، تا رفتار درست را به او نشان دهید.

برای تشویق او به رفتار خوب، در محیط عمومی به او تذکر ندهید در عوض، او را به مکان آرام منتقل کنید، تا آرام شود اکثر مردم به شما نگاه می کنند و او احساس خجالت می کند.

اغلب اوقات ناامیدی در مورد چیزهایی است که برای بزرگسالان مهم نیستند، یا خستگی، گرسنگی یا هیجان بیش از حد است.

هنگامی که وقت بازی میرسد ، بسیار شیرین برخورد میکند مطمئن شوید که اسباب بازی های کافی برای همه کودکان وجود دارد، زیرا در این مرحله از توسعه کودک نو پا، شخص کوچک شما هنوز مهارت به اشتراک گذاری ندارد.

چه وقت به پزشک مراجعه کنید؟

شاید شما بدانید که آیا رفتار کودک نو پا شما از کنترل خارج شده است یا خیر یکی از چهار کودک نوپا حساس است و با تغییر در سازگاری مواجه است این کودکان بیشتر مستعد ابتلا به بد خلقی هستند اگر فکر میکنید که این موضوع در مورد فرزندتان صادق است، با متخصصان رشد کودک در ارتباط باشید تا استراتژی مناسب برای وضعیتتان پیدا کنید.

رفتار کودک 20 ماهه

تکامل اجتماعی و رفتاری کودک 20 ماهه

رشد گفتار و زبان کودک 20 ماهه :

​​کودک نو پا به طور متوسط 15 کلمه را در 20 ماهگی می گوید، اما کودک نوپای معمولی وجود ندارد اگر نگران هستید با پزشک مشورت کنید.

نکات:

او حتی ممکن است دو کلمه ای مانند "شیر کودک" یا " پرتاب توپ" را بیان کند.

شما ممکن است متوجه شوید که کلمات و اسامی را به ضمایر ترجیح می دهد و خود را "کودک" می نامد این، به آن دلیل است که ضمایم هنوز برای مدیریت مفید است ،اما کلمات مانند "مامی" و "بابا" و "کودک" به وضوح تعریف شده است.

او بیشتر هیجان زده به یادگیری کلمات جدید خواهد بود سعی کنید 10 لغت جدید را از یک کتاب عکس دار به او بیاموزید.

اجتناب از گفتن "نه" به همه چیز، اهمیت آن را از دست می دهد سعی کنید از احکام مثبت تر استفاده کنید، این چیزی است که آنها در آینده نیز یاد خواهند گرفت.

چه وقت به پزشک مراجعه کنید؟

اگر کودک نو پای شما هم اکنون از هیچ کلمه ای استفاده نمی کند، بهتر است که با پزشک مشورت کنید، تا هر گونه تاخیر در صحبت کردن را بررسی کند.

کودک بیست ماهه

نحوه گفتار و بیان کودک 20 ماهه

بهداشت و تغذیه در مراحل رشد کودک 20 ماهه :

حدودا 90٪ از مغز کودک در 5 سال اول زندگی خود، رشد می کند آیا شما فکر کرده اید چه اتفاقی می افتد اگر کودک، 5 سال زندگی بسیار خوشحال و سالم داشته باشد؟تغذیه ،نقش مهمی در رشد مغز دارد و اگرچه کودک این کار را برای شما سخت خواهد کرد، اما غیر ممکن نیست.

نکات:

برای یک کودک 20 ماهه، بیمار شدن در عرض یک ثانیه، همچنین بهبود یافتن بسیار آسان و سریع اتفاق می افتد اما نگران نباشید، این تنها به آنها کمک می کند، مصونیت خود را بسازند.

هنگامی که می بینید فرزند شما به طور ناگهانی غیر فعال است، بهتر است که دمای بدن او را بررسی کنید.

به طور متوسط ​​وزن یک کودک 20 ماهه 0.8-17.4 کیلوگرم است، در حالیکه قد آن حدود 4 / 86-4 / 1-4 / 4 سانتیمتر خواهد بود.

او همچنین سعی خواهد کرد هر چیزی را که بتواند ،در دست خود بگیرد و جمع آوری کند و ببلعد اطمینان حاصل کنید که غذای اطراف او سالم، تازه و مغذی است.

مواد غذایی رنگارنگ توجه کودک شما را به خود جلب خواهد کرد.

اطمینان حاصل کنید که در یک روز، کودک نوپای شما یک میوه کامل (50-100 گرم)، یک کاسه سبزیجات در هر شکل و 250-300 میلی لیتر شیر می خورد.

در مورد پروتئین ها، آنها می توانند یک تخم مرغ کامل یا یک تکه کوچک گوشت را مصرف کنند.

تغذیه کودک 20 ماهه

نقش تغذیه در کودکان 20 ماهه

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا