مشروح+

لیونل مسی در آستانه رکوردی جدید در تیم بارسلونا

لیونل مسی در یک قدمی کسب پرافتخارترین بازیکن بارسلونا

لیونل مسی که هنوز در تیم فوتبال بارسلونا است تاکنون 9 قهرمانی در لالیگا، 6 قهرمانی در جام حذفی، 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان، 3 قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها، 3 قهرمانی سوپرکاپ یوفا و 7 قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا کسب کرده ‎ است.

لیونل مسی در اولین دیدار رسمی بارسلونا در رقابت ‎های فصل جدید این فرصت را دارد تا تبدیل به پرافتخارترین بازیکن باشگاه از نظر تعداد جام های کسب کرده برسد.

تیم فوتبال بارسلونا در اولین دیدار رسمی‏ اش در رقابت‎های فصل جدید به میدان خواهد رفت و این بازی برای مسی معنی خاصی دارد. او در این بازی می‎تواند کاپیتان بارسلونا باشد و احتمالا سی و سومین عنوانش با باشگاه کاتالانی را به دست آورد. اگر او به این رکورد دست پیدا کند بالاتر از آندرس اینیستایی قرار می‏ گیرد که 32 جام با بارسا کسب کرده و حالا در ویسل کوبه ژاپن بازی می کند.

مسی در بارسلونا

احتمال زدن رکوردی فوق العاده توسط لیونل مسی

در حال حاضر اینیستا و لیونل مسی رکوردهایی مشابه دارند، هر دو 9 قهرمانی در لالیگا، 6 قهرمانی در جام حذفی، 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان، 3 قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها، 3 قهرمانی سوپرکاپ یوفا و 7 قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا کسب کرده ‎اند. اولین قهرمانی مشترک این دو هم مربوط به فصل 05-2004 و قهرمانی در لالیگا است.

حالا مسی با تبدیل شدن به بهترین در این زمینه تنها یک بازی فاصله دارد. اگر بارسا قهرمان شود تعداد عنوان‎ های مسی با بارسا یکی بیشتر از اینیستا و 6 عنوان بیشتر از پیکه و بوسکتس، دیگر هم تیمی‎هایش خواهد بود. پیش از این ژاوی هم بارسا ترک کرده و توانسته با این تیم 25 عنوان کسب کند، پویول و والدس هم 21 قهرمانی با این تیم دارند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا