اجتماعی

روشن کردن آتش در شرایطی که چوب ندارید!

ترفند روشن کردن آتش در شرایط بدون چوب

چه در کنار رودخانه چادر بزنید و یا در بیابان یا جنگل گم شوید سعی کنید ، مهارت روشن کردن آتش بدون چوب را بدست آورید کمک خیلی بزرگی است. آتش یکی از مهم ترین نیازهای زندگی است. شما به آن نیاز دارید که گرم بمانید، غذا درست کنید، کمی نور در اطراف خود ایجاد کنید.

هر چند که چوب راحت ترین و رایج ترین سوخت برای شروع آتش است، اما مواد دیگری نیز وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. در این بخش از نمناک ، به نحوه روشن کردن آتش بدون چوب می پردازیم.

آموزش روشن کردن آتش

نحوه روشن کردن آتش در شرایط سخت و بدون امکانات

برای روشن کردن آتش بدون چوب گودال آتش درست کنید :

اولین قدم برای روشن کردن آتش بدون چوب، آماده سازی صحیح این ناحیه است. یک حلقه فرضی روی یک نقطه در سطح زمین، دور از هر بوته، شیشه خشک و یا درختان ایجاد کنید. حلقه ای که ایجاد می کنید باید حدود 10 فوت قطر داشته باشد. هر سنگریزه، شاخه ها و برگ های خشک شده را از حلقه بیرون آورید حالا از دستان و یا هر ابزار دیگری برای حفر سوراخ 3 اینچی در مرکز حلقه استفاده کنید. سوراخ باید شعاعی حدود 2 فوت داشته باشد. دور حلقه را با سنگ یا ماسه بچینید.

گودال آتش

روشن کردن آتش در گودال

سوختآتش بدون چوبرا جمع کنید:

اگر چه چوب بهترین سوخت برای آتش است که به راحتی می سوزد و برای مدت طولانی به سوختن ادامه می دهد، مواد دیگری نیز وجود دارند که می توانید به عنوان سوخت آتش استفاده کنید اگر هیچ چوبی ندارید. برخی از این مواد عبارتند از :

  • چیپس های سیب زمینی: اگر چیپس سیب زمینی در کیف داشته باشید ، آن ها را روشن کنید حداقل 3 دقیقه به سوختن ادامه خواهند داد.
  • کاغذ توالت یا دستمال : هنگامی که حلقه را ساختید، دستمال توالت یا دستمال را در وسط حلقه قرار دهید و روشن کنید.
  • برگ های سوزنی کاج : اینها سوخت خوبی برای شروع آتش هستند. به سرعت آتش می گیرند و بوی خوبی آزاد می کنند.
  • روزنامه ها: یک لوله با روزنامه هایی که دارید بسازید، آن ها را ببندید و آن را روشن کنید. هر چه این حلقه تنگ تر باشد آتش بیشتر خواهد سوخت.
  • آشغال های خشک: اگر برگ های خشک، شاخه ها و خزه اطراف تان وجود دارند، می توانید از آن ها برای روشن کردن آتش استفاده کنید.

روشن کردن آتش با چیپس و دستمال

روشن کردن آتش با آشغال خشک و چیپس

سوخت آتش را درست کنید:

هنگامی که سوخت آتش را جمع کردید، یک توپ بزرگ با آن درست کنید باید به شعاع4 اینچ باشد بعضی از مواد بزرگ تر را می توان به شکل خیمه درست کرد.

روشن کردن آتش بدون کبریت

اگر فندک یا یک جعبه کبریت داشته باشید، خوش شانس هستید، اما اگر نه، راه های دیگری برای روشن کردن آتش وجود دارد. برخورد سنگ چخماق به سطح فلزی می تواند موجب جرقه و آتش سوزی شود. هم چنین می توانید ذره بین را طوری قرار دهید که نور و گرمای خورشید را روی سوخت هدایت کند و به آن اجازه سوختن دهد. اگر ذره بین ندارید، می توانید دوربین چشمی، عینک یا حتی یخ را مستقیما با نور خورشید قرار دهید. روش دیگر روشن کردن آتش با باتری و فویل است.

روشن کردن آتش بدون کبریت

شروع به باد زدن کنید :

زمانی که آتش شروع به سوختن می کند، با استفاده از کاغذ و یا هر سطح صاف دیگر شروع به باد زدن کنید. اما به شدت آن را باد نزنید خطرناک است چون ممکن است سوخت آتش مانند برگ های خشک و یا علف پخش شود. به اضافه کردن سوخت بیشتر برای ادامه سوختن ادامه دهید.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا