اجتماعی

چرا بی انگیزه ام ؟ 10 دلیل و راه حل برای نداشتن انگیزه

چرا افراد بی انگیزه می شوند و اشتیاق خود را برای انجام و ادامه کاری از دست می دهند؟

چند بار تا به حال، به خودتان گفته اید که فلان کار را انجام می دهم، اما آن را به اتمام نرسانده اید ، صرفاً به این خاطر که به اندازه کافی انگیزه نداشته اید؟ آخرش این شد که آن را کنار گذاشتید ، به دوستانتان زنگ زدید و با هم گپ زدید. درس خواندید، یا به خرید رفتید، شما لیست کارهایتان را به آخر رساندید، اما بدون اینکه، آن کاری که باید انجام دهید را کامل کنید.

در این مورد یعنی بی انگیزه شدن، شما تنها نیستید ،میلیون ها نفر جهان وجود دارند، که برای بعضی از کارها انگیزه ای ندارند که ما در این بخش از نمناک قصد داریم دلایل آنها را با هم بررسی کنیم.

ناتمام گذاشتن کارها

بی انگیزگی و به اتمام نرساندن کارها

10 دلیل بی انگیزه شدن و از دست دادن انگیزه

1. افراد بی انگیزه ،در همه چیز ها فقط نقاط منفی آنها را می گیرند

معمولاً افراد بی انگیزه، دید بسیار منفی و بدی نسبت به، شانسشان برای رسیدن به موفقیت دارند. روانشناسان این افراد را به عنوان انسان های با خودکارآمدی پایین می شناسند. این دسته از افراد، به طور ذاتی توانایی این را دارند که در نتیجه یک پروژه و یا سرمایه گذاری تاثیر بگذارند ، سخنان بسیار زیادی در رابطه با اینکه چگونه این مشکل حل می شود، وجود دارد مانند:نوشتن اهداف و تجسم کردن موفقیت البته مورد دوم کمی ناکارآمد است. چراکه انرژی بسیاری از افراد، در روند رویاپردازی شان از بین میرود .

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

راز با انگیزه ماندن، این است که صادقانه به توانایی های تان،و به چالش هایی که پیش رویتان است ،بنگرید ،گاهی یک هدف سخت ،در تکان دادن فرد برای بهتر و با انگیزه تر عمل کردن، بسیار مفید است و بر این کار اصرار داریم، چون که جدایی از چالشی بودنش ،بسیار ارزشمند است.

بدبینی

بدبین بودن افراد بی انگیزه

2.افراد بی انگیزه، مزایا و پاداش ها را فراموش می کنند

بسیاری از افراد بی انگیزه، تا به یک چالش سخت برمی خورند ،تمرکزشان را از دست می دهند آنها، دائماً به عرق و اشکی که باید برای رسیدن به چیزی که باید به آن برسند، فکر می کنند و فراموش می کنند، که به مزایا و پاداش های بلند مدت که نصیبشان می شود، فکر کنند این موضوع، یک المان بسیار مهم در افزایش انگیزه است.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

هر زمانی که احساس کردید ،انگیزه تان کم شده به این فکر کنید ،که رسیدن به اهدافتان چه مزایا و پاداش هایی برای تان دارد؟ گاهی پیروزی های بسیار کوچک را هم جشن بگیریدف در این صورت است که متوجه میشوید، مزایا و پاداش ها، آنقدر هم از شما دور نیستند.

مزایای هدف

به مزایای هدفتان فکر کنید

3.افراد بی انگیزه اهداف غیر واقعی تعیین می کنند

در دنیای کسب و کار پیشنهاد می شود برای دستیابی به موفقیت ،اهداف بزرگ تر تعیین می شود ،چرا که باعث افزایش انگیزه می شود اما محققان و روانشناسان ،اخیراً دریافتند که این امر کاملاً غلط است ، ممکن است به این خاطر که مشکلات پیچیده و ناخوشایند هستند، بی انگیزگی به وجود بیاید.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

دیدگاه بهتری که می توان داشت، تقسیم کردن پروژه به اجزای کوچکتر است ،به اندازه ای که بتواند در زمان کوتاه تری شاهد انجام آن بود این کوچک سازی به دلیل اینکه کمک می کند افراد پروژه را به اتمام برسانند، انگیزه بیشتری به وجود آورده و باعث تشویق افراد می شود.

4.افراد بی انگیزه، درباره عادات کوچک چیزی نمی دانند

این دسته از افراد، وقتی چیزی را که می خواهند، داشته باشند فکر می کنند ، و تصمیم می گیرند، کاری کنند که برای هفت پشت شان بس باشد بنابراین، اگر با شکست مواجه شوند که قطعا می شوند ،احساس بی انگیزگی و شکست شدیدی می کنند ، چیزی که آنها نمی دانند این است که رسیدن به مراتب عالیه هر چیزی ،نتیجه کارهای کوچکی است که باید هر روز و به صورت مستمر انجام شود.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

یک کتاب فوق العاده به نام(( عادت های کوچک تر ،نتایج بزرگتر))، از استفن گیز، منتشر شده است ؛ هدف این کتاب، کمک به بی انگیزگی است .ایده اش هم این است که ،هر بار یک عادت کوچک را آغاز کنید و به تدریج پیش بروید. این عادت، می تواند:استفاده از راه پله به جای آسانسور، خوردن یک دونات کمتر ،و یا ده دقیقه زودتر خوابیدن باشد ، ایده این است که از قدرت عادات شخصی استفاده کنید تا به اهداف بالایی برسید.

کارهای کوچک اما موثر

شکست های کوچک عامل موفقیتی بزرگ

5 .افراد بی انگیزه فرصت ها را غنیمت نمی شمارند

تا به حال به این توجه کرده اید که افراد بی انگیزه بیشتر اوقات،به شما می گویند هیچ شانسی تا حالا در خانه شان را نزده است حقیقت این است،که آنها هیچ وقت فرصت ها را جستجو نکردند ،که بخواهد شانسی برای موفقیت ،ثروت ،یا خوشحالی داشته باشند.فرصت ها دقیقاً در همین نزدیکی می باشند و فقط منتظرند که توسط فردی گرفته شود.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

هر فرصتی را دریابید و در تکاپوی آن باشید، که به چنگش آورید و البته ریسک پذیر هم باشید ، یاد بگیرید که چگونه پای تان را از محدوده راحتی تان فراتر بگذارید و فرصت ها را بگیرید. به خاطر بسپارید که هیچ زمانی آمادگی کامل ندارید پس به هر حال الان انجامش دهید.

ریسک کردن

ریسک کردن از عادات افراد با انگیزه و موفق

6.افراد بی انگیزه تمایل به سختکوشی و سخت کار کردن ندارند

این دسته از افراد ،تمایل دارند تا قبل از اینکه تمام تلاششان را انجام دهند،نتیجه مثبت را به دست بیاورند آنها می خواهند بدون نشان دادن استقامت و استقلال در تلاش هایشان، به یک لذت ،خشنودی خیلی سریع دست پیدا کنند. یک تحقیق نشان داده است ،که در کارمندان بی انگیزه،اغلب وقتشان در محل کار را، در شبکه های اجتماعی تلف می کنند.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

حتی افراد با استعداد هم به سختی کار می کنند تا آنچه را که می خواهند به دست آورند پس، همیشه سخت کوشی، بهتر از توانایی ذاتی است.

7.افراد بی انگیزه ،همیشه دیگران را مقصر می دانند

وقتی افراد بی انگیزه، پیشرفت نمی کنند، می گویند:تقصیر دیگران است مثلا این تقصیر آنها نیست که ازدواجشان به شکست منجر می شود، تقصیر همسر آنهاست ، واقعیت این است ،که شما نمی توانید کارهای دیگران و خط فکری آنها را کنترل کنید. اینکه متوجه باشید همیشه مسئول همه چیز خودتان هستید، به شما کمک خواهد کرد که بفهمید کجای کار را اشتباه رفته اید، و همچنین باعث می شود که دفعات بعدی دوباره در دام خطا های قبلی نیفتید ، هنگامی که این کار را می کنید، انگیزه بیشتری برای حرکت به جلو خواهید داشت .

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

مسئولیت آن چیزهایی که برایتان اتفاق می افتد را، تماماً برعهده بگیرید وقتی متوجه شوید که مسئولیت کامل زندگی خود را دارید، به طور کامل آزاد می شوید ،یاد بگیرید که دست از گله و شکایت کردن بردارید و مسئولیت زندگی خود را از الان برعهده بگیرد.

مقصر دانستن دیگران

مقصر دانستن دیگران از دیگر عیوب افراد بی انگیزه

8.افراد بی انگیزه نمی دانند چگونه از زمان خود استفاده کنند

راه های بسیار زیادی است، که می توان با آنها بهتر زمان را مدیریت کرد. اما بی انگیزه ها مایلند که تلف کننده زمان باشند نمی توانند به طور کارآمد برنامه ریزی کنند و همیشه همه چیز را به تعویق می اندازند. زمان قابل کش دادن است، پس بکشیدش تا بیشتر از آن بهره مند شوید ، بر مشکل مدیریت زمان غلبه کنید، انگیزه ای خیلی بیشتری میگیرید،و می توانید خودتان را برای دستیابی به چیزی که بیشتر مردم آن را سخت می پندارند، ستایش کنید.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

بهترین راه برای حفظ انگیزه در این زمینه، این است که هر روز با خودتان فکر کنید شما تنها کسی هستید که می تواند وقتتان را کنترل کنند هیچ کس و هیچ چیز دیگری نمی تواند این کار را برایتان انجام دهد.

9.افراد بی انگیزه باور ندارند که چقدر توانا هستند:

وقتی مردم به کمبود توانایی و خلاقیت های شان می اندیشند، باعث خواهند شد برای مدت طولانی تری بی انگیزه بمانند ، در حالی که اگر روی توانایی های واقعی و لیاقت هایی که دارند، تمرکز کنند، تبدیل به یک فرد با انگیزه میشوند.افکار منفی ،شما را در یک مسیر وحشتناک به سمت پایین می کشاند ،ولی در عوض افکار مثبت ،به شما کمک می کند که یک سر و گردن بالاتر از بقیه باشید.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

خودتان و توانایی هایی که دارید را باور کنید اگر احساس کمبود اعتماد به نفس می کنید ،سعی کنید این حس اشتباه را از خود دور کنید.

اعتماد به نفس

به خودتان اعتماد داشته باشید

10.افراد بی انگیزه به رسانه های اجتماعی وابسته هستند:

تحقیقی بر روی دانش آموزانی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کردند، نشان داد که این امر، منجر به کاهش خلاقیت ،تمرین کمتر توانایی های نوشتاری و افزایش توانایی چند کاره بودن برای این دانش آموزان می شود .همه ی این عوامل ،باعث کاهش رتبه و عملکرد ضعیف دانشگاهی آنها شده است این ،ممکن است یکی از دلایل بی انگیزگی افراد باشد ، هر کسی با دیدن ظاهر پر زرق و برق و موفقیت دیگران در شبکه های اجتماعی ،نظیر فیسبوک و اینستاگرام، انگیزه اش را از دست می دهد.

چه کنیم؟ راه حل چیست؟

کمی از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید و برای مدتی بی خیال شان شوید ، یاد بگیرید که چگونه این عادت که بی وقفه در شبکه های اجتماعی هستید را رها کنید. یک راه دیگر برای حفظ انگیزه ،این است که خودتان را برای روبه رو شدن با موانع و مشکلات قبل از اینکه اتفاق بیفتد، آماده کنید این، یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با بی انگیزگی افراد است.

گذراندن زمان در فضای مجازی

تلف کردن زمان خود در فضای مجازی

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا