اجتماعی

رنگ چشم نوزاد تا چند ماهگی تغییر میکند و ثابت می شود؟

چه زمانی و چرا رنگ چشم نوزادان تغییر می کند؟

نوزاد بعد از تولد هنوز رنگ چشمان ثابتی و مشخصی ندارد و به مرور با گذشت زمان به دلیل تغییراتی در چشم ها رنگ تغییر می کند ولی از چه زمانی و به چه دلیل ؟در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت.

علت تغییر رنگ چشم نوزاد

رنگ چشم نوزادان چه زمانی ثابت میشود؟

علت تغییر رنگ چشم نوزاد

عنبیه، بخشی از چشم است که حاوی رنگ است ؛ ایریس ها ،رنگ خود را از رنگدانه به نام ملانین دریافت می کنند که بر پوست و مو تاثیر می گذارد ، ملانین بیشتر،یعنی رنگدانه تیره تر است. ملانین در نوزادان به سطوح کامل نمی رسد، به همین دلیل است که بیشتر نوزادان سفید ،با چشمهای آبی متولد می شوند و همچنین نوزادان آفریقایی آمریکایی با پوست تیره یا دورگه به دنیا می آیند. همانطور که سطح ملانین افزایش می یابد، رنگ چشم کودک تغییر می کند ؛ چشم های قهوه ای ،نتیجه ملانین های زیاد هستند و ​​چشمهای سبز ،نتیجه ملانین متوسط هستند همچنین چشم آبی نتیجه سطح پایین ملانین است.

رنگ چشم نوزاد تغییر میکند

چرا رنگ چشم نوزادان تغییر میکند؟

رنگ چشم نوزاد کی معلوم میشه

رنگ چشم کودک، معمولا تا شش ماهگی تغییر میکند، اما طبق روان درمانی، ممکن است تا بعد از دو سالگی و حتی تا سه سالگی طول بکشد. رنگ چشم نوزاد،تدریجی تغییر میکند و براساس گفته متخصصان تغییر رنگ چشم از 6 ماهگی تا 9 ماهگی ادامه دارد . این تغییرات می تواند باعث تیره شدن رنگ چشم نوزاد شود و رنگ چشم را از سبز به قهوه ای تغییر دهید اما باید بدانید که تغییر رنگ چشم از سیاه به آبی غیر ممکن است. به عقیده ی برخی تغییر رنگ چشم در برخی تا بزرگسالی نیز ادامه دارد.

رنگ چشم نوزادان

چه عواملی رنگ چشم نوزاد شما را تعیین میکند؟

چگونه نوزاد چشم آبی داشته باشیم؟

کارشناسان، تصور میکنند که رنگ چشم کودک بر اساس رنگ چشم های والدین پیش بینی می شود و رنگ غالب مثل قهوه ای بر رنگ آبی حکمرانی می کند با این حال، اکنون می دانیم که رنگ چشم به عواملی بیش از ژنتیک و الگوهای مختلف مرتبط است. محققان ،کشف کرده اند که ژنهای مختلفی در تعیین رنگ چشم وجود دارد، یعنی پیش بینی رنگ چشم نوزاد شما آنگونه که فکر می کردیم ساده نیست.

چشم رنگی شدن نوزاد

چگونه رنگ چشم نوزاد آبی میشود؟

با توجه به همه چیز درباره چشم، رنگ چشم کودکان ،ممکن است از والدین آنها متفاوت باشد یعنی اگر هر دو والدین چشمهای قهوه ای داشته باشند، احتمال دارد که کودک نیز دارای چشم های قهوه ای یاسیاه باشد امابسته به بسیاری از عوامل موثر بر رنگ چشم، همچنین ممکن است شانس چشم آبی، سبز یا خاکستری داشته باشند

با این حال، دو والد چشم آبی، احتمال ندارد ،یک کودک چشم قهوه ای داشته باشند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا