فرهنگ

ویژگی های مخفی هواپیما که تا به حال نشنیده اید + تصاویر

7 ویژگی های مخفی هواپیما که شما حتی فکر نمیکردید که وجود داشته باشد:

داخل کابین هواپیما می نشینید و برای سفر آماده هستید ، تصور می کنید هواپیما تمام آنچه که می بینید را دارد و ویژگی دیگری وجود نخواهد داشت درحالیکه این چنین نیست و مطمئن باشید وسیله ای پیشرفته مثل هواپیما حتما یک سری ویژگی دارد که شما نمی بینید و یا اگر هم می بینید نمی دانید چه مفهومی دارد.

دکمه جادویی برای اتاق اضافی

آیا شما موفق به گرفتن یک صندلی در راهرو شدید؟ نه تنها شما می توانید بدون خزیدن بین مردم بلند شوید، بلکه شما می توانید صندلی خود را با فشار یک دکمه به اتاق اضافی تبدیل کنید، به لطف یکی از جالب ترین ویژگی های مخفی هواپیما.مطابق با گفته Travel + Leisure دست خود را به زیر دسته صندلی و نزدیکترین جا به کناره آن برسانید و اطراف لولای آن را حس کنید. در اینجا باید یک دکمه را پیدا کنید که با فشار آن میتوانید بلافاصله دسته صندلی را به سمت بالا ببرید .هنگامی که در امتداد صندلی پشتی شما قرار داشته باشد دیگر به سمت شما نمی افتد و شما می توانید به راحتی پاها را در اطراف حرکت دهید بدون اینکه به هر چیزی ضربه بزنید.

حقایق جالب هواپیما

حقایق جالب درباره هواپیما

علت سوراخ های پنجره ی هواپیما چیست؟

نزدیک به یک پنجره هواپیما را نگاه کنید و چیزی شگفت انگیزی خواهید دید:یک سوراخ کوچک در پایین. نگاهی دقیق تر به آن داشته باشید و متوجه خواهید شد که بر خلاف پنجره های دیگر، این یکی از سه صفحه تشکیل شده است و سوراخ در وسط قرار دارد. طبق گفته Slate، این سوراخ، برای محافظت در برابر افت فشار بالای پرواز در جو وجود دارد. هنگامی که یک هواپیما بالا می رود، فشار بیرونی به شدت افت پیدا میکتد، اما کابین طوری طراحی شده است که در یک فشارِ راحت بماند. این امر یک تفاوت بزرگ در فشار داخل و خارج از هواپیما ایجاد میکند. پنجره های خارجی بیشتر این فشار را می گیرند و سوراخ در وسط کمک می کند تا اختلاف فشار را حفظ کند. پنجره داخلی فقط برای محافظت از پنجره وسطی و حفره داخل آن است.

ویژگی های جالب هواپیما

رازهای پنهان هواپیما

گذرگاه های مخفی هواپیما

مکان مخفی برای خواب:

یک پرواز طولانی مدت به اندازه کافی برای مسافران سخت است، اما تصور کنید که یک خلبان یا مهماندار در تلاش برای ایجاد یک روز کاری 14 ساعته باشد. این یک کار خسته کننده است، به طوری که بعضی از هواپیماهای، مانند هواپیماهای بوئینگ 777 و 787، دارای گذرگاه های مخفی هستند که اجازه می دهد تا کارکنان بتوانند برخی از ویژگیهای یک تعطیلات مناسب را بدست آورند. (یا شاید آنها خواب نداشته باشند – یک نظرسنجی نشان می دهد که گاهی سرویس دهنده های هواپیما با هم در ارتباط هستند.یک درب قفل شده در نزدیکی جلوی هواپیما یا یک درب که به عنوان یک بنای سرنشین ظاهر می شود، ورودی به مجموعه ای از تخت ها را پنهان می کند و پرده های ضخیم آن منطقه خصوصی را پنهان نگه می دارد.

قلاب روی بالها

اگر شما از پنجره به یک بال هواپیما ایرباس نگاه کنید، می توانید دست انداز های زرد را با حفره هایی در وسط ان در سطح صاف مقابل سطح سفید کشف کنید.(به همین دلیل است که بسیاری از هواپیماهای تجاری سفید رنگ هستند)اگر یک فرود اضطراری در آب وجود داشته باشد، بال ها برای مسافرانی که تلاش میکنند که در یکجا مستقر شوند، بسیار لغزنده خواهد بود. به گفته خلبان "کاپیتان" جو، برای کمک به مسافران بدون افتادن انها ، ویژگی های آسان هواپیما اجازه می دهد تا خدمه کابین یک طناب را از طریق یک قلاب بیندازد و آن را به سمت پایین بکشد. مسافران می توانند با گرفتن آن طناب در مواقع اضطراری نجات پیدا کنند.

ویژگی های عجیب هواپیما

7 راز هواپیما که از آن بی خبرید

حقایق جالب از هواپیما

دستبند مخفی

اگر مسافران بی ادبی یا سرکشی و توهین کنند، مهمانداران هواپیما حق دارند آنها را دستگیر کنند ، برای چنین مواردی البته در حد شدید و برای موارد مشکوک دستبند مخفی داخل کابین هواپیما وجود دارد.

مثلث بالای پنجره:

دیوار هواپیما را به دقت نگاه کنید بالای چهار پنجره، یک مثلث سیاه خواهید دید. طبق گفته ی خلبان "کاپیتان" جو، هر یک از آنها به سمت لبه بال هواپیما می رسند. اگر یک مهماندار هواپیما نیاز به بررسی اسلپ های هواپیما – قطعات متحرک بر روی یک بال داشته باشد، آنها دقیقا می دانند که کجا باید با بهترین زاویه آن را ببینند. اگر در هواپیما احساس حالت تهوع می کنید، ممکن است می توانید به یک صندلی بین مثلثها بنشینید . بال ها مرکز جاذبه هواپیما هستند، بنابراین نشستن بین آنها به شما کمک می کند تا راحت تر سفر را طی کنید.

ویژگی های مخفی هواپیما

حقایقی جالب و رازآلود درباره هواپیما

رازهای عجیب و جالب هواپیما

نرده پنهانی

شرط میبندیم شما از اینکه افراد هنگام رفتن به دستشویی به صندلی شما برخورد کنند متنفرید! با این حال، هنگامی که نوبت به خود شما میرسد در راه درمیابید که شما هم چاره جز اینکار ندارید . اینطور نیست؟وقتی که مهمانداران هواپیما در حال راه رفتن هستند، سقف را فقط برای سرگرمی لمس نمی کنند. طبق گفته Condé Nast Traveler، پایین محفظه سرنشین دار دارای یک ناحیه پیچیده است که در هنگام راه رفتن در یک هواپیمای در حال حرکت باعث تعادل بیشتر میشود. دفعه بعد که نیاز به بلند شدن دارید، برای تعادل بیشتر سعی کنید با دست به سقف هواپیما تکیه دهید.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا