مشروح+

اظهارات جالب فتح الله زاده در مورد مقام استقلال در لیگ

رضایت علی فتح الله زاده از کسب مقام استقلال

علی فتح الله زاده خویی روزنامه نگار و مدیرعامل سابق استقلال تهران ،یکی از مدیران موفق فوتبالی در چند سال اخیر فوتبال ایران است که معروفیت خود را مدیون خریدهای خوب در فصل نقل و انتقالات است. بزرگترین بمب خبری او نیز انتقال مهدی هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال بود.علی فتح الله زاده که روزگاری از خبرنگاران رسانه های ورزشی بود، یک دهه قبل با کمک ایروانی و میرولد مدیرعامل باشگاه استقلال تهران شد.

برخی وی را محبوب ترین مدیرعامل تاریخ باشگاه استقلال می دانند. هفته نامهٔ فوتبال و مجله خانوادگی روزهای زندگی متعلق به او هستند.علی فتح الله زاده مدیر عامل سابق استقلال از کسب عنوان سومی این تیم در لیگ برتر فصل جاری رضایت دارد. او معتقد است ابی پوشان می توانند در جام حذفی به مقام قهرمانی برسند.

علی فتح الله زاده

مذاکره علی فتح الله زاده برای مدیرعاملی تراکتورسازی

استقلال توانست عنوان سومین لیگ برتر را به دست بیاورد.

بله، استقلال می توانست عنوان نایب قهرمانی را نیز کسب کند. استقلال امتیازات زیادی را در ابتدای فصل از دست داد که همین باعث شد از نظر امتیازی عقب بیفتد. یک مقدار حاشیه ها این تیم را اذیت کرد اما ما همه می دانستیم که هدف دومی جدول بود. در کل باید بگویم شفر کارش بسیار خوب بود و اگر سال آینده هم در استقلال بماند علاوه بر کسب نتایج خوب می تواند عنوان قهرمانی را نیز کسب کند.

در این موفقیت استقلال نقش شفر چقدر است؟

درست است که استقلال نتوانست در ابتدای فصل نتایج خوبی را کسب کند اما نباید همه تقصیرات را گردن منصوریان انداخت. بهترین بازیکنان استقلال در ابتدای فصل در زمان مربیگری منصوریان در استقلال مصدوم بودند همین امید ابراهیمی که به این خوبی بازی می کند آن زمان مصدوم بود. شفر به استقلال آمد تیم را بازسازی کرد و من فکر می کنم اگر کمی زودتر می آمد نتایج بهتری را هم کسب می کرد.

پرسپولیسی ها در مصاحبه های خودشان اعلام کردند که فصل آینده با قهرمانی دوباره به دنبال هت تریک کردن هستند.

فکر می کنم استقلال نباید اجازه بدهد فصل آینده جام به دست تیم دیگری برسد. چون استقلال سال هاست که جام نگرفته و هواداران منتظرند تا این تیم بعد از مدت ها عنوان قهرمانی را کسب کند.

برای تماشای فینال به خرمشهر می روید؟

حضور من شاید باعث ایجاد حاشیه شود اما از همین جا از هواداران استقلال در خوزستان می خواهم به ورزشگاه بروند و از تیم حمایت کنند. ان شاءالله استقلال با همین روحیه ای که در مسابقات لیگ و آسیا حاضر شد در این بازی به میدان برود قهرمانی دور از دسترس نیست.

علی فتح الله زاده

گفتگو با مدیر عامل سابق استقلال تهران

این روزها بحث تمدید قراداد شفر است. با توجه به گران شدن دلار چه نظری در این باره دارید؟

اگر دلار گران است برای همه مربیان گران است دولت حتما برای باشگاه هایی که بازیکن خارجی دارند کمک خواهد کرد. البته من یک اعتقادی دارم و آن هم این است که شفر یک طرف موضوع است و الان گرفتن بازی کن هم مثل گذشته نیست و روزها و ساعات ها کار می برد تا یک بازیکن جذب یک تیم شود. امیدوارم مسوولان استقلال دیر نجنبند.

قرارداد بازیکنانی چون جپاروف و ابراهیمی نیز در پایان فصل به پایان می رسد.

ما نباید از جپاروف، تیام و امید ابراهیمی نیز غافل شویم ما این روزها فقط شفر را می بینیم در حالی که نام این بازیکنانی را که گفتم همگی بزرگ هستند و در یک تیم وزنه محسوب می شوند. شما مطمئن باشید تراکتور و سپاهان نیز سال آینده با جذب نفرات خوب مدعی قهرمانی خواهند بود.

شنیده می شود برای مدیرعاملی تراکتورسازی با شما مذاکره شده است.

من درباره این موضوع بارها صحبت کردم. من برای این تیم آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم به جایگاه واقعی خودش برسد. تراکتورسازی باشگاه بزرگی است و مدیریت این باشگاه برای من افتخار است و حتی زمانی که این تیم به قطر صعود کرد یکی از اعضای هیات مدیره این باشگاه نیز بودم ولی کارهای بنده در تهران است و به همین دلیل نمی توانم در شهرستان باشم.

استقلال در آسیا باید به مصاف ذوب آهن برود.

بالاخره این بازی حساس است اما من امیدوارم استقلال برنده این بازی شود. قلعه نویی عزیز ماست و یک استقلالی اصیل محسوب می شود ولی در حال حال شرایط استقلال بهتر است.

علی فتح الله زاده

رضایت علی فتح الله زاده از کسب مقام استقلال

کرانچار به عنوان مربی تیم امید انتخاب شد نظرتان چیست؟

مبارک باشد امیدوارم ایشان بتواند در ایران موفق شود اما نظر شخصی من این است که فدراسیون می توانست انتخابی بهتر از این نیز داشته باشد.

بدهی دوره من بیشتر از 9 میلیارد تومان نیست!

وی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد مدیریت سیدرضا افتخاری در استقلال چیست؟ ، خاطر نشان کرد:افتخاری مدیری است که تلاش می کند، ولی برخی از اطرافیانش، اطلاعات نادرستی به او می دهند. افتخاری باید رفتار خوبی با قدیمی ها و پیشکسوتان استقلال داشته باشد. به عنوان مثال خیلی از بدهی ها که باعث بسته شدن پنجره استقلال در نقل وانتقالات شد، به نام من ثبت شد، در صورتی که این طور نبود. به قول آقای قلعه نویی کلهمِ بدهی ها را به نام من نوشتند در حالی که این طور نبود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال همچنین خاطر نشان کرد:من به زودی لیست بدهی های زمان مدیریتم را منتشر خواهم کرد که هشت تا 9 میلیارد تومان بود. قطعاً اگر سازمان تربیت بدنی وقت همکاری می کرد آن زمان نیز این بدهی ها پرداخت می شد. من از آقای افتخاری گلایه دارم و اگر با من صحبت می کرد اطلاعات لازم را در این زمینه به او می دادم.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا