مشروح+

تحلیل سایت آلمانی از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی

قرعه کشی جام جهانی برای تیم ملی فوتبال ایران خبر خوشی نداشت

قرعه کشی جام جهانی برای ایرانی ها خبر خوشی نداشت و ایران در گره سختی قرار گرفت، تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه باید برابر اسپانیا، پرتغال و مراکش به میدان برود؛ گروهی دشوار که باعث شده کار ملی پوشان در جام جهانی سخت شود.

سایت آلمانی ولت، در گزارشی درباره تیم ملی فوتبال ایران نوشت:ایران موفقیت نسبی در فوتبال دارد. آنها تاکنون سه بار در سال های 1968، 1972 و 1976 قهرمان جام ملت های آسیا شدند و چهار دوره هم در جام جهانی حضور داشتند که البته در هیچ دوره موفق به صعود از گروه خود نشدند. ایران در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه نمایش درخشانی داشت و بدون شکست توانست جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست آورد. همین عملکرد باعث شده همگان برای شگفتی سازی تیم کارلوس کی روش در جام جهانی 2018 آماده باشند.

تیم ملی فوتبال ایران

آزمون و جهانبخش بازیکنان شاخص تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران کار دشواری در انتخابی جام جهانی در قاره آسیا داشت. آنها از ژوئن 2015 با برگزاری 18 مسابقه کارشان را برای صعود به جام جهانی روسیه پیش بردند. در دور نخست، تیم ملی فوتبال ایران با تیم های عمان، ترکمنستان، گوام و هند هم گروه شد و شش بازی از هشت بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت. در نهایت ملی پوشان ایرانی در دور نهایی بالاتر از کره جنوبی قرار گفتند و توانستند بلیت جام جهانی را برای خودشان رزرو کنند. ایران از هم اکنون برنامه مدونی برای بازی های دوستانه برابر تیم هایی همچون الجزایر، ازبکستان، پرو و ترکیه قبل از جام جهانی 2018 روسیه برنامه ریزی کرده است.

قرعه کشی جام جهانی برای ایرانی ها خبر خوشی نداشت و ایران در گره سختی قرار گرفت. هم گروهی با پرتغال که به تازگی قهرمان یورو شده است و البته اسپانیا قهرمان سابق جهان کار ایران را برای صعود از این گروه سخت کرده است. نخستین بازی ایران برابر مراکش خواهد بود که این مسابقه اولین رویارویی دو تیم در تاریخ است. ایران در دومین مسابقه به مصاف اسپانیا خواهد رفت و سپس کارلوس کی روش این فرصت را دارد تا برابر تیم سابق خود یعنی پرتغال قرار بگیرد.

در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان جوان و خوبی را شاهد هستیم. از سردار آزمون، مهاجم مرکزی ایران که 22 گل در 28 مسابقه به ثمر رسانده گرفته تا پدیده ای به نام علیرضا جهانبخش که در لیگ هلند نمایش درخشانی داشته است، در خط دفاع میلاد محمدی که در لیگ روسیه توپ می زند از جمله شاخص های تیم کارلوس کی روش محسوب می شود و این را هم باید در نظر گرفت که در فوتبال ایران، دروازه بان های بزرگی وجود ندارد و یکی از معدود دروازه بان های خوب، علیرضا بیرانوند 25 ساله است که در تیم پرسپولیس توپ می زند و تاکنون 16 بازی ملی انجام داده است.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا