مشروح+

کاهش دمای کشور در هفته آینده

کاهش دما در کشور

ایسنا:ضیاییان در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور گفت:پیش بینی کلی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که روز پنج شنبه و جمعه آسمان اغلب مناطق کشور صاف بوده و افزایش نسبی دما به ویژه در نیمه شمالی کشور رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که از بعد از ظهر پنج شنبه و طی روز جمعه در شمال غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش دمای چهار تا هفت درجه ای را شاهد خواهیم بود، اظهار کرد:از بعد از ظهر روز جمعه به تدریج با ورود سامانه بارشی در شمال غرب، بخش هایی از غرب و دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی بارش باران و برف آغاز می شود.

وی با بیان این که روز شنبه با توجه به گسترش و تقویت این سامانه بارشی در بخش هایی از مرکز کشور، دامنه های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر و در اواخر وقت به صورت پراکنده شمال شرق کشور را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و در این روز در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، ارتفاعات جنوب لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار است.

ضیاییان با بیان این که روز یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب کشور و دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی ادامه دارد، گفت:علاوه بر مناطق یاد شده در شمال شرق و بخش هایی از شرق کشور نیز احتمال بارندگی وجود دارد.

وی با بیان این که روز دوشنبه شاهد افت محسوس دما در نیمه شمالی کشور و بارش برف در سواحل دریای خزر، شمال شرق و بارش باران و برف در بخش هایی از شرق و جنوب شرقی کشور پیش بینی می شود، گفت:یکشنبه تا سه شنبه در اغلب مناطق کشور به جز جنوب و جنوب شرق کاهش محسوس دما حدود هشت تا 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود که افت دما در سواحل دریای خزر محسوس تر خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای پایتخت نیز با بیان این که برای تهران آسمانی صاف همراه با وزش باد برای روزهای پنج شنبه و جمعه پیش بینی می شود، ادامه داد:از روز شنبه آسمان تهران نیمه ابری، گاهی وزش باد و در بعضی ساعات بارش باران تا روز دوشنبه پیش بینی می شود، اما در روز دوشنبه احتمال بارش باران و برف وجود دارد.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا