علمی و دانشگاهی

پاکسازی سطح پوست هایی که اسکار دارند

داروی پاک کننده ی خانگی برای اسکارهای صورت

زمانی که در مورد پاسکازی سطح پوست صحبت می کنیم منظور تمیز کردن پوست است ، پوست هایی که دچار اسکار هستند مطمئنا سخت تر از مواد آرایشی و .. پاسکازی می شوند پس باید برای این منظور از مواد قوی ترین استفاده کرد.

اسکار ناشی از آکنه منجر به ایجاد فرورفتگی یا چاله در پوست می شود این دسته اسکار ها معمولا روی صورت تشکیل می شود و اسکار های برجسته روی کمر و قفسه سینه معمولا شایع است. وقتی آکنه به طور عمیقی در پوست نفوذ کند می تواند به پوست آسیب بزند. مادامی که آکنه پاک می شود بدن سعی بر ترمیم این آسیب دارد .

به گفته ی متخصصان پوست نوع اسکار بستگی به مقدار کلاژنی دارد که بدن تولید کرده است ، اگر بدن کلاژن اندکی را تولید کند اسکار ها به صورت فرورفته و یا چاله بر پوست ظاهر می شود. اگر بدن کلاژن بیش از حدی را تولید کند در این صورت اسکارهای برجسته روی پوست ایجاد می شود.

اسکار پوست

انواعاسکار پوست و دلیل ایجاد آن

نسخه گیاهی و طبیعی برای پاکسازی پوستی که اسکار دارد

تمیز کردن عمقی پوست و از بین بردن پوست های مرده و خشک نیازمند پاک کننده های طبیعی خانگی است . این پاک کننده ها چربی، آرایش، کثیفی صورت را ازبین میبرد که روش آماده سازی و استفاده آن را در ادامه این بخش از پوست و موی نمناک خواهیم گفت .

مواد موردنیاز:

2 ق روغن زیتون یا روغن چای سبز

1 ق سرکه سیب

پد پنبه ای برای مالیدن مواد روی اسکار پوست

همه ی این مواد را داخل کاسه ای ترکیب و روی صورت بمالید بعد از استفاده این مواد راداخل ظرف دربسته ای نگه دارید و داخل یخچال بگذارید.

خاصیت اسیدی سرکه پوست رانرم و تمیز می کند درحالی که روغن زیتون پوست را مرطوب و درخشان می سازد به بهترین شکل ممکن پوست دارای فرورفتگی را پاکسازی می کند.

اسکار پوست

ترکیب سرکه سیب و روغن زیتون برای تمیز کردن پوست دارای اسکار

روش های درمان اسکار پوست با طب مدرن

روش های درمان اسکار آکنه فرورفته عبارتند از:

پرکننده ها ،جراحی اسکار آکنه ، لیزردرمانی، لایه برداری شیمیایی، درم ابریژن و میکرودرم ابریژن ، سفت کردن پوست ، روش Electrodesiccation ،درمان القای کلاژن، آکا نیدلینگ

روش های درمان اسکار آکنه برجسته عبارتند از:

لیزر درمانی، تزریق کورتیکوستروئیدها، اینترفرون، 5-FU و غیره ، جراحی اسکار آکنه ، Cryosurgery ، کرم ها و ژل های اسکار، سیلیکون (بانداژ و پانسمان).

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا