هنر و رسانه

اسرار زیبایی و جوانی زنان ایتالیایی

رازهای جوانی و زیبایی که تنها زنان ایتالیایی از آن ها آگاه هستند

رازهای زیبایی و جوانی زنان گوشه کنار دنیا ریشه در طبیعت دارد. اینکه چرا زنان ترک اینقدر زیبا هستند و یا موهای زنان هندی چگونه براق است و حتی چرا پوست زنان کره ای پیر نمی شود راز و رمزی باستانی دارد.

علت برتری ایتالیا در زمینه های مختلف مثل معماری، فشن، آشپزی و … نیز ریشه در نوع نگرش آنها به زندگی دارد. ایتالیایی ها علاقه خاصی به زیبایی و جنبه های لذت جویانه زندگی دارند و زنان ایتالیایی هم از این قاعده مستثنی نیستند. آن ها سبک خاص خود را در زیبایی و آرایش دارند که به بخشی از فرهنگ آن ها تبدیل شده است. اما راز زیبایی زنان ایتالیایی چیست؟ زنان زیبایی مثل سوفیا لورن، مونیکا بلوچی و مدل های جوان ایتالیایی امروز چه رازی در زیبایی خود دارند؟ در این مقاله با 9 راز زیبایی زنان ایتالیایی آشنا خواهید شد و خواهید توانست بدون آن که به خودتان سخت بگیرید زیباتر و بانشاط تر زندگی کنید.

زیبایی زنان ایتالیایی

راز زیبایی زنان ایتالیایی

9 راز زیبایی زنان ایتالیایی

1- روغن زیتون :سلاح مخفی زیبایی
روغن زیتون، تنها چاشنی خوشمزه برای پیتزای شما نیست. این روغن در قلب زندگی ایتالیایی است و خواص زیباسازی زیادی مانند جوانسازی ، داشتن ویتامین E و آبرسانی دارد. سوفیا لورن به خاطر استفاده ی افراطی روغن زیتون روی پوستش معروف بود. به گفتۀ پیرونه، مادرش پس از حمام آب گرم حتما به نوک موهایش روغن زیتون می زد تا موهایش درخشان شوند.
2- پرهیز از استرس
پیرونه استرس را دشمن واقعی زیبایی می داند. استرس هر کس را پیرتر و خسته تر نشان می دهد. آرامش و خوش گذرانی در فرهنگ ایتالیایی اعتبار و جایگاه خاصی دارد. اما راه مورد علاقه شان برای تخلیه این بار استرس چیست؟ فکر مثبت و یک ماساژ کامل.
3-پوستی نرم و لطیف
پیرونه می گوید ما از کرم های غنی تر و بهتری نسبت به آمریکایی ها استفاده می کنیم. مراقبت از پوست فقط به دست و صورت ختم نمی شود، شما باید از سر تا نوک پای خود مراقبت کنید. پیرونه برای توصیف بهتر این موضوع از اصلاح ایتالیایی Coccolati استفاده می کند و می گوید معنای آن رسیدگی به خود است.

4- از ترس خورشید به سلاریوم پناه نبرید
اگرچه زنان کره ای از آفتاب فراری هستند، زنان ایتالیایی عاشق آفتاب گرفتن هستند. پیرونه در این باره نکتۀ مهمی را گوشزد می کند، منظور دستگاه های مصنوعی سولاریم نیست. راز زیبایی زنان ایتالیایی آفتاب طبیعی و واقعی است، آن هم حساب شده و به همراه ضد آفتاب فراوان.

زیبایی زنان ایتالیایی

ترفند های آرایشی زنان ایتالیایی

5- از مدها تبعیت نکنید
خودتان را وابسته مد و گرایش های جورواجور نکنید. به باور پیرونه ضد آفتاب، مرطوب کننده، رژ لب و عطر های معروف از لازمه های راز زیبایی یک زن ایتالیایی هستند. به گفتۀ پیرونه، زنان خانواده ما همیشه یک قانون به نام دست از سر ابرو هایت بردار داشتند. سادهوقتی جوان تر بودم، مدام ابروهامو برمی داشتم، کوتاه می کردم، رنگ می کردم، باریک می کردم، تیغ می انداختم، وکس می زدم. اما خوشبختانه الان دیگه همش دراومده
6- شکلات
یک خبر خوب:یکی از رازهای زیبایی از نظر پیرونه شکلات تلخ است. خوردن شکلات تلخ سطح اندورفین و سروتونین مغز شما را بالا میبرد. پیرونه می گوید:
چهره شاد و خندان همیشه جذاب است.
7- رژیم ممنوع
زنان ایتالیایی هر چه هوس کنند می خورند. پاستا و پیتزا و نوشیدنی های خوش طعم همگی در رژیم روزانه غذایی آن ها وجود دارد. تفاوت در مقدار وعده های غذایی است. آن ها به وعده های کوچک راضی هستند و از مخلفاتی مثل (سس های مختلف) کمتر در غذا های خود استفاده می کنند.

8- قهوه صاف شده بهترین سفت کننده پوست است

زیبایی زنان ایتالیایی

ترفند های آرایشی زنان ایتالیایی

پیرونه می گوید:استفاده از مخلوط قهوه و روغن نارگیل برای مالش بدن، به خصوص در ناحیه ی ران و باسن بسیار مفید است
قهوه لایه های مرده پوست را از بین برده و پوست را سفت تر می کند، روغن نارگیل هم برای مرطوب سازی آن مفید است. بسیاری از زنان ایتالیایی بر این باورند که این امر به تازه سازی پوست به شدت کمک می کند.
9- هر رنگی به جای خودش
به باور پیرونه هر رنگی جایگاهی دارد. استفاده از رژلب و لاک های خوش رنگ خیلی هیجان انگیز است اما راز زیبایی ایتالیایی ها آرایش ملایم و کم رنگ است.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا