علمی و دانشگاهی

کشف یک حفره امنیتی در گوگل کروم توسط مایکروسافت

یک حفره امنیتی در گوگل کروم کشف شد

ماه گذشته تیم امنیتی مایکروسافت موفق به کشف یک حفره امنیتی در گوگل کروم شدند، اکنون تیم امنیتی ساکن ردموند موفق به کشف یک حفره امنیتی دیگر در مرورگر سنگین شرکت گوگل شده اند. رابطه مایکروسافت و گوگل یکی از بغرنج ترین نمونه هایی است که در دنیای فناوری می توان پیدا کرد. علی رغم رویکرد دوستانه نادلا در مواجه با رقبا، در طرف مقابل اهالی مانتین ویو همواره رویکردی خصمانه نسبت به مایکروسافت داشته اند.
شرکت گوگل در سالهای اخیر همواره سعی داشته تا مشکلات و حفره های امنیتی موجود در ویندوز و دیگر محصولات مایکروسافت را شناسایی و در ادامه رسانه ای کرده تا توان امنیتی خود را به رخ حریف بکشد. مایکروسافت چندین ماه نسبت به رویکرد خصمانه گوگل واکنش خاصی از خود نشان نداد، تا اینکه ماه گذشته برای اولین بار دست به اقدامی متقابل زد و یک حفره امنیتی موجود در گوگل کروم را شناسایی کرد.
ظاهرا طعم خوش انتقام زیر دندان ردموندی ها بسیار شیرین شده بود، چرا که محققان تیم امنیتی مایکروسافت در اقدامی دوباره یک حفره امنیتی دیگر را در مرورگر گوگل کروم شناسایی کرده اند تا این رقابت عجیب وارد فاز جدیدی بشود.مایکروسافت اج در زمینه هایی نظیر بهینگی از بابت مصرف باتری و منابع سیستمی در مقابل کروم کاملا دست بالا را در اختیار دارد، از دیگر مزیت های اج در مقابل کروم می توان به سرعت بالاتر آن اشاره کرد. چندی پیش تیم تحقیقاتی NSS Labs گزارشی را منتشر کرد که نشان می داد مایکروسافت اج در ویندوز 10 اس در مقابل گوگل کروم در کروم بوک از امنیت بیشتری برخوردار است.

گوگل کروم

کشف حفره امنیتی در گوگل کروم

از زمان روی کار آمدن نادلا بودجه امنیتی این شرکت افزایش آشکاری داشته و ظاهرا این افزایش بودجه توانسته تاثیر بسیار خوبی در امنیت محصولات این شرکت داشته باشد.
حفره امنیتی که تیم امنیتی مایکروسافت کشف کرده این امکان را به مهاجمان می داد تا به سرویسهای آنلاینی مورد استفاده کاربر نظیر ایمیل، مدارک، بانکداری الکترونیک دسترسی پیدا کرده و حتی اعتبارنامه های امنیتی کاربر نیز می توانست در دسترس مهاجمان قرار گیرد.
این تیم امنیتی به خاطر کشف این حفره امنیتی مبلغ 15.837 دلار و مبالغ دیگری نیز به دلیل کشف مشکلات امنیتی مطرح نشده دیگری دریافت کرده اند که مجموع مبلغ دریافتی رقمی برابر با 30.000 دلار شده است، که البته مهندسان ردموندی این 30.000 دلار را به یک موسسه خیریه کمک کردند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا