مشروح+

وضعیت فعلی لژیونرهای فوتبال ایران

شرایط لژیونرهای فوتبال ایران

فصل منتهی به جام جهانی بهانه ای شد تا به بررسی وضعیت لژیونر های فوتبال کشورمان در این نقاط بپردازیم.

بعد از عدم صعود ایران به جام جهانی آفریقای جنوبی نسل طلایی و پر ستاره ایران به تدریج از مستطیل سبز خداحافظی کردند؛نسلی که علاوه بر عملکرد تیمی مناسب افتخارات فردی زیادی را هم کسب کردند تا فوتبال ایران به واسطه آنها وجهه بهتری را در آسیا و حتی جهان به خود بگیرد.

لژیونرهای ایران

وضعیت لژیونرهای ایران

پس از کنار رفتن این ستاره های محبوب و نامی تعداد لژیونر در فوتبالمان به شدت کاهش پیدا کرد، به گونه ای که ترکیب ثابت ایران در جام جهانی برزیل تنها سه بازیکن شاغل در اروپا به خود می دید. نگاه مثبت کارلوس کی روش به لژیونر ها بازیکنان ایرانی را مشتاق به بازی بیشتر در تیم های اروپایی کرد تا بازهم شاهد حضور تعداد زیادی لژیونر در تیم ملی کشورمان باشیم. به گونه ای که 7 بازیکن ثابت تیم ملی در بازی مقابل ازبکستان هم اکنون شاغل در یک لیگ اروپایی هستند و البته تعدادی دیگر از لژیونرهایمان هم مجالی برای زورآزمایی در ترکیب اصلی پیدا نکردند.

در پایین نگاهی خواهیم داشت به لژیونر های فوتبالمان در فصل منتهی به جام جهانی:

علیرضا حقیقی: علیرضا حقیقی در سه سال اخیر تنها در 28 بازی باشگاهی به میدان رفته؛ این بازیکن پس از مصدومیت و عدم توفیق در پیوستن به تیم پورت واله از سطح سوم لیگ انگلستان به اسکیلستونا پیوست تا علاوه بر نجات این تیم از سقوط به دسته پایین تر شرایط را برای حضور دوباره اش در جام جهانی فراهم کند.

میلاد محمدی: بازیکن احمد گروژنی توانسته عملکرد خوبی را از خود در 23 بازی که برای این تیم انجام داده ثبت کند و دو گل هم به ثمر برساند. میلاد دو فصل دیگر با تیم روس قرارداد دارد.

احسان حاجی صفی: احسان پس از تجربه ناموفق در اف اس وی فرانکفورت این بار به یونان رفته و همبازی شجاعی شده. احسان در هر دو مسابقه این تیم در مقابل گوریسا به صورت ثابت به میدان رفت تا تیمش به مرحله سوم مقدماتی لیگ اروپا صعود کند.

رامین رضاییان: پیوستن به اوستنده بلژیک بهترین راه برای بازیکنی بود که از پرسپولیس کنار گذاشته شد. رامین رضاییان برای حضوری ثابت در تیم ملی باید عملکرد خوبی را در تیم پنجم فصل گذشته لیگ بلژیک بجا بگذارد.

سعید عزت اللهی: سعید عزت اللهی که با روستوف در لیگ قهرمانان هم بازی کرد و حتی یک گل هم در پلی آف این مسابقات به ثمر رساند در نیم فصل به صورت قرضی به آنژی ماخاچ قلعه پیوست و 10 بازی برای این تیم انجام داد. سعید این فصل را هم در روستوف توپ خواهد زد.

علی کریمی:او در لوکوموتیو زاگرب توانست 9 بار به میدان برود که هفت بار آن به طور فیکس بود و حتی یک گل هم در لیگ HNL کرواسی به ثمر رساند. مشخص نیست کریمی این فصل را در کدام تیم بازی کند.

علیرضا جهانبخش: شاید بتوان علیرضا جهانبخش را موفق ترین لژیونر ایران در سال گذشته معرفی کرد. عملکرد فوق العاده او باعث شد تا در تیم منتخب لیگ هلند قرار بگیرد و بتواند 12 بازی را هم در لیگ اروپا و مسابقات پلی-آف به میدان برود که البته حاصل آن یک گل بوده است. علیرضا یکی از بهترین پاسور های لیگ هلند هم بود و حتی توانست 9 گل در فصل گذشته به ثمر برساند.

مسعود شجاعی: مسعود شجاعی 30 بازی را برای پانیونیوس به صورت ثابت انجام داد و سه گل به ثمر رساند تا ثابت کند همچنان بازیکن حرفه ای و مورد اعتمادی است. مسعود هم مانند کریمی، جهانبخش، انصاری فرد و البته حاج صفی شانس حضور در لیگ اروپا را دارد.

اشکان دژاگه:بهترین لژیونر ایران در سال 2014 هنوز تصمیمی برای فصل آینده خود نگرفته؛ اشکان فصل گذشته را در وولفسبورگ گذراند و تنها در دو بازی پلی آف این تیم دقایقی فرصت حضور در زمین پیدا کرد.

کریم انصاری فرد: عملکرد مناسب کریم انصاری فرد در پانیونیوس باعث شد تا المپیاکوس به مشتریان او اضافه شود و در نهایت کریم را به خدمت در آورد. کریم که دو گل در لیگ اروپا و 15 گل در لیگ یونان به ثمر رسانده امیدوار است به ترکیب ثابت تیم ملی در جام جهانی برسد، هرچند کار بسیار سختی پیش رو دارد.

سردار آزمون: سردار آزمون که پنجمین گلزن برتر ملی ایران محسوب می شود 6 گل در رقابت های مختلف اروپایی به ثمر رسانده تا در همین سن کم نشان بدهد تجربه بین المللی بالایی دارد.

رضا قوچان نژاد: رضا قوچان نژاد در فصلی که گذشت یکی از بهترین سال های زندگی حرفه ای خود را سپری کرد و توانست دومین گلزن برتر هلند شود. هرچند او در دو سه سال اخیر نتوانسته سردار را جا بگذارد اما همچنان می تواند وزنه ای بزرگ برای تیم ملی ایران لقب بگیرد.

کاوه رضایی: کاوه که با پیوستن به استقلال نتوانست به تیم ملی راه پیدا کند این بار به دنبال رویاهای خود در شارلروای بلژیک می گردد.
صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا