علمی و دانشگاهی

وعده سحری پروتئین و چربی حیوانی نخورید

حذف پروتئین و چربی حیوانی از وعده سحری

از آن جایی که وعده ی سحری یکی از مهم ترین وعده ها در ماه رمضان است، لازم است به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و یک سری خوردنی ها را از برنامه غذایی مان حذف کنیم.

یک متخصص تغذیه گفت:برای آنکه در برنامه غذایی خود موفق تر باشیم، باید در وعده سحری مصرف پروتئین و چربی حیوانی را به حداقل برسانیم.
متخصص تغذیه اظهار کرد:چربی خون یکی از بیماری های شایع شهری است که گفته می شود روزه داری اثر بسیار خوبی در کاهش کلسترول دارد به ویژه اگر روزه داری با روش تغذیه صحیح باشد.

وعده سحری

وعده سحری چی بخوریم؟

وی ادامه داد:یعنی اگر بتوانیم در وعده سحری مصرف پروتئین و چربی حیوانی را به حداقل برسانیم می توانیم در برنامه غذایی خود موفق تر باشیم.

این متخصص تغذیه افزود:عزیزانی که در وعده سحری، میزان کمتری از چربی ها به ویژه چربی های اشباع و حیوانی و غذاهای سرخ کردنی و پروتئین حیوانی استفاده می کنند، معمولاً موفق می شوند در یک ماه میزان کلسترول و چربی خون خود را کاهش دهند و احساس سبکی کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات شایع در کشور به ویژه در خانم ها بحث کم خونی است، افزود:که این مساله با تغذیه غلط در ماه مبارک رمضان معمولا تشدید می شود.

او ادامه داد:توصیه ما به این افراد این است که مصرف مواد پروتئینی حیوانی را به ویژه در زمان افطار و شام بیشتر کنند؛ چرا که مصرف مواد پروتئینی حیوانی منابع خوب آهن هستند و در وعده سحری معمولا عطش را بیشتر می کنند و میل به آب را افزایش می دهد.

این متخصص تغذیه در ادامه تاکید کرد:در نتیجه توصیه نمی کنیم که ما منابع پروتئینی حیوانی به ویژه گوشت قرمز را در وعده سحر داشته باشیم؛ اما مصرف منابع پروتئین حیوانی اعم از گوشت سفید یا قرمز یا سایر منابع پروتئین حیوانی که از نظر آهن غنی هستند در وعده های افطار و شام مشکل خاصی را ایجاد نمی کنند.

وی در پایان با بیان اینکه منبع پروتئین حیوانی در واقع منبع آهن حیوانی هستند، یادآور شد:برای سلامتی فرد به ویژه برای خانم های کم خون بسیار توصیه می شود پس خواهش ما از عزیزان این است که اگر از مشکل کم خونی رنج می برند سعی کنند در وعده های افطار و شام حداکثر از منابع پروتئین حیوانی استفاده کنند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا