علمی و دانشگاهی

کمر دردی که موجب مرگ زودهنگام میشود

رابطه کمر درد و مرگ زود هنگام

بعضی از درد ها هست که به شما هشداری از یک بیماری در بدنتان را می دهد. یکی از این درد ها، کمر درد است که احتمال خطر مرگ زودرس را به شما اعلام می کند.

مطالعه جدید نشان می دهد افراد میانسالی که دائماً از کمر درد شدید رنج می برند ممکن است در معرض ریسک مرگ زودهنگام قرار داشته باشند.

کمر درد

کمر درد چگونه باعث مرگ میشود؟

درد مزمن یک تجربه حسی و روانی ناخوشایند است که با آسیب احتمالی به بافت مرتبط است. مطالعه نشان داده است افرادی که غالب اوقات دچاردرد می شوند 29 درصد در معرض ریسک بالای مرگ زودهنگام قرار دارند، و افرادی که دردشان را بسیار کم و بسیار زیاد گزارش کرده بودند به ترتیب 38 درصد و 88 درصد در معرض افزایش این ریسک قرار داشتند.

راس ویکلی، عضو تیم تحقیق از دانشگاه کیلی بریتانیا، در این باره می گوید: مطالعه ما نشان می دهد که درد به خودی خود موجب افزایش ریسک مرگ نمی شود بلکه میزان اختلال آن در زندگی روزمره بواسطه درد بلندمدت، این ریسک را افزایش می دهد.

در این مطالعه، محققان داده های بیش از 17300 شرکت کننده 50 سال به بالا را بررسی کردند. به گفته محققان، مطالعات بیشتر برای تعیین مکانیسم های که از طریق آن دردهای ناتوان کننده موجب افزایش ریسک مرگ زودهنگام می شود ادامه دارد.
با توجه به مطالعه اخیر، افرادی که از درد مزمن رنج می برند بیشتر در معرض قابلیت و توانایی پایین تمرکز و توجه و اختلال حافظه قرار دارند و در معرض ریسک بالای زوال عقل هستند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا