مشروح+

ابد و یک روز در دانشگاه UCLA آمریکا روی پرده رفت

لس آنجلس کارش را با ابد و یک روز آغاز کرد

دانشگاه UCLA آمریکا هرسال گلچینی از فیلم های برتر جهان که برخی از آثار سینمای ایران نیز در آن حضور دارد را برای دانشجویان این دانشگاه با حضور کارگردان و صاحبان اثر نمایش می دهد و امسال فیلم ابد و یک روز ساخته سعید روستایی در این جشنواره روی پرده میرود. جشنواره فیلم های ایرانی UCLA همه ساله در لس آنجلس برگزار می شود.

سعید روستایی با فیلم ابد و یک روز توانست نام خود را مطرح نماید و در اولین ساخته سینمایی اش جایزه سیمرغ بهترین کارگردانی ، بهترین کارگردانی نو و بهترین فیلمنامه را از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر دریافت نماید.

نمایش ابد و یک روز در جشنواره فیلم های ایرانی UCLA

فیلم ابد و یک روز در تاریخ 6 می در ساعت 7:30 در سالن سینمای BIlly Wilder Theater به نمایش گذاشته شد و با این نمایش، جشنواره فیلم های ایرانی UCLA که همه ساله در لس آنجلس برگزار می شود،آغاز به کار کرد.

ابد و یک روز به تهیه کنندگی سعید ملکان تاکنون در عرصه ی بین المللی موفق به دریافت جایزه ی بهترین فیلم و نیز جایزه نتپک از جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا،جایزه بهترین فیلم از فستیوال ژنو و بهترین فیلم نامه از داکا بنگلادش شده است.

ابد و یک روز

پیمانن معادی در فیلم ابد و یک روز

این فیلم که پخش بین المللی آن برعهده ی نسرین میرشب است،در ادامه نمایش های بین المللی اش در فستیوال فیلم های ایرانی کلن آلمان شرکت می کند.

جشنواره ای که در تاریخ 24 تا 28 می (3 تا 7 خرداد ماه) در شهر کلن برگزار می شود.

بازیگران و داستان فیلم ابد و یک روز

در فیلم ابد و یک روز پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علی محمدی، اسماعیل گرجی، امیررضا فلاح و شبنم مقدمی به ایفای نقش می پردازند.

خلاصه داستان فیلم ابد و یک روز

ابد و یک روز

پریناز ایزدیار در فیلم ابد و یک روز

سمیه ( پریناز ایزدیار ) دختر جوانی است که قرار است به زودی به عقد مردی افغان درآید. اما سمیه برای انتخاب این وصلت مردد است چراکه وضعیت خانه ای که در آن قرار دارد تا حدود زیادی به او وابسته است. وی مادر پیر و از کار افتاده ای دارد و البته برادران و خواهرانی که همواره در حال نزاع با یکدیگر هستند و…

ابد و یک روز

پیمان معادی و نوید محمدزاده در فیلم ابد و یک روز

فیلم سینمایی ابد و یک روز اولین ساخته سعید روستایی از 26 اسفند ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران شد، ابد و یک روز در طول نمایش مورد توجه عموم و منتقدین قرار گرفت و توانست 9 سیمرغ بلورین (6 سیمرغ در بخش اصلی، 2 سیمرغ -بهترین فیلم و بهترین کارگردانی-در بخش نگاه نو و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر را به دست آورد.

ابد و یک روز

نوید محمدزاده در فیلم ابد و یک روز

ابد و یک روز سیمرغ های بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اول زن( پریناز ایزدیار )، بهترین بازیگر مکمل مرد( نوید محمدزاده )، بهترین تدوین، بهترین چهره پردازی، بهترین کارگردانی بخش نگاه نو و بهترین فیلم بخش نگاه نو را به دست آورد و در بخش های بهترین صدا، بهترین بازیگر مکمل زن(شیرین یزدان بخش) و بهترین بازیگر نقش اول مرد(پیمان معادی) نامزد شده بود.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا