علمی و دانشگاهی

راهی ساده ولی عالی برای ترک سیگار

بهترین نکات برای کمک به ترک سیگار

اگر فردی هستید که می خواهید سیگار را ترک کنید چون برای سلامتی به شدت مضر است مسیر خوبی را انتخاب کرده اید بیشتر افرادی که سیگار میکشند از مضرات سیگار آگاه هستند اما آنها کاملاً نا امید هستند که می توانند سیگار کشیدن را کنار بگذارند .

ماده ای که در تنباکو یافت میشود نیکوتینی است که باعث اعتیاد فرد به سیگار می شود . به گزارش نمناک سیگار سرطان زاست که بر روی ریه ، دهان ، حنجره ، کبد و شکم و مقعد تاثیر می گذارد.

علاوه بر این سیگار کشیدن باعث بیماری هایی مثل آسم ، سینوزیت ، برونشیت و ضعف سیستم ایمنی و کاهش تراکم استخوان و خستگی میشود.

راه ترک سیگار

نکات موثر و ساده به عنوانراه ترک سیگار

بهترین نکات برای کمک به ترک سیگار

1- انگیزه برای خودتان ایجاد کنید و کاغذی بنویسید و آن را روی میز کار و یا هر چیز دیگری بچسبانید که برای ترک سیگار دائما به شما یادآوری کند.

2- هر وقت هوس به کشیدن سیگار کردید به ورزش کردن بپردازید مانند دویدن و قدم زدن چون باعث می شود که که ماده شیمایی که در طول ورزش در مغر تئلید می شود هوس و میل شما را برای سیگار کم کند.

3- داشتن یک حامی کمک بسیار خوبی است که هنگامی که فرد هوسی می شود که سیگار بکشد دوست فرد با صحبت کردن و دیدنش او را برای ترک کردن سیگار بیشتر مساعدت کند.

4- روزانه تفکر کردن و قدرت ذهنی را بالا بردن برای ترک بسیار بسیار ضروری است.

5- سر خود را با فعالیت های دیگر گرم کنید مانند نقاشی کردن و وقتی شما تمایلی به سمت دخانیات دیدید فعالیت خود را تغییر دهید.

6- از نوشیدنیهای الکلی به شدت پرهیز کنید برخی افراد سیگار را در حالی ترک می کنند که از مشروبات الکلی استفاده می کند که کاملا اشتباه است.

7- درمان های طبیعی مثل طب سوزنی برای ترک سیگار بسیار موثر می باشد.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا