علمی و دانشگاهی

دردهایی که نباید نادیده گرفت

هفت دردی که هرگز نباید نادیده گرفته شوند

درد روشی است که بدن شما بوسیله ی آن به شما می گوید که چیزی کاملا درست نیست و مشکلی وجود دارد.
اما زمانی که خیلی ناگهانی یا طولانی باشد متفاوت به نظر می رسد و توجه پزشکی می طلبد

بعضی دردها نشانه یک مشکل جدی تر هستند و باید جدی گرفته شوند. اگر هر یک از این علائم را دارید، به پزشک مراجعه کنید تا تحت معاینه قرار بگیرید.

درد های مهم

دردها را نباید نادیده گرفت زیرا می توانند عواقب بدی دنبال داشته باشند

کلیه

احساس درد در لگن، ران، کمر و پایین شکم معمولا نشان از یک مشکل جدی در کلیه است.

معده و لوزالمعده

دردهای شکمی و پشت در ناحیه پانکراس و معده علائم آشکاری از مشکلات جدی لوزالمعده و معده است نیمی از افراد مبتلا به پانکراتیت مزمن (التهاب لوزالمعده) درد های شدیدی در پشت بدن تجربه می کنند.

صفرا و کبد

درد در ناحیه گردن یا بالای شانه به خصوص اگر پیوسته و در سمت راست باشد نشان از یک بیماری یا اختلال درکیسه صفرا یا کبد است، این درد گاهی در پشت دیافراگم نیز بروز می کند.

لگن

درد در ناحیه پایین لگن نشانه ای از مشکلات مثانه است.

درد لگن

لگن درد در ناحیه پایین آن ازمشکلات مثانه ای می باشد

ریه

درد در گردن و قسمت بالایی شانه ها ممکن است به بیماری ریه مرتبط باشد.در درجه اول مفاصل را تحت تاثیر خود قرار می دهد، اما گاهی باعث بیماری های ریه نیز می گردد.

روده

درد در ناحیه اطراف ناف مربوط به یک بیمالری یا اختلال در روده کوچک است. همچنین درد در قسمت سمت راست ناحیه شکم ممکن است نشانه ای از بیماری روده کور باشد و درد در قسمت تحتانی شکم مرکزی اغلب نشان از بیماری کولون یا رکتوم است در صورت مشاهده هر یک از آنها فورا به پزشک مراجعه کنید.

قفسه سینه

درد در قفسه سینه یا در سمت راست بدن ممکن است نشان از یک حمله یا بیماری قلبی و عروقی باشد، در صورتیکه درد قفسه سینه به سمت چپ بدن انتشار پیدا کند اغلب به بیماری ها قلبی مرتبط نبوده و در برخی موارد مربوط به مشکلات ستون فقرات است.
صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا