مشروح+

بارسلونا قهرمان نیم فصل لالیگا شد

قهرمانی بارسلونا در نیم فصل لالیگا

تابناک:آبی اناری ها از 14 مرتبه ای که قهرمان نیم فصل شدند 12 فصل را با فتح جام به پایان رسانده اند. تیم کاتالانی تنها در فصل 14- 2013 (اتلتیکومادرید قهرمان شد) و 07- 2006 (رئال مادرید) از کسب جام ناکام ماند.

بارسلونا شنبه شب با وجود تساوی 2 بر 2 برابر اسپانیول نیم فصل را با قهرمانی به پایان رساند. آبی اناری ها می توانستند با قاطعیت بیش تری صدرنشین باشند، اما هم امتیاز با رئال مادرید و تفاضل گل بهتر بالاتر از دیگر تیم ها قرار گرفتند.

به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) بارسلونا با 40 امتیاز و تفاصل گل 26+ در حالی در رتبه نخست قرار گرفت که مادرید با 40 امتیاز و تفاضل 24+ در رتبه دوم دیده می شود. تیم کاتالانی پیش از این تنها یک بار با این فاصله کم (تنها دو تفاضل گل) قهرمان نیم فصل شده بود. این تیم در سال 1998 با 34 امتیاز و تفاضل گل 18+ بالاتر از سلتاویگو 34 امتیازی و تفاضل گل 16+ قهرمان زمستان شد.

شرح گل ها

دیوید لوپز – 23 (اسپانیول):سانتر پای چپ زیبای روکو با ضربه سر لوپزی همراه شد که در عین ناباوری کسی او را نگرفته بود تا ضربه اش پس از برخورد به زمین وارد دروازه حریف کاتالانی شود.

لوییس سوارز – 50 (بارسلونا):درحالی که پنج دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود، حرکت خوب بارسایی ها با ارسال رو به جلوی عالی آلبا همراه شد تا سوارز با یک بغل پا دروازه لوپز را باز کرده و بازی را به تساوی بکشاند.

آرتورو ویدال – 59 (بارسلونا):حمله آبی اناری ها باعث شد تا در یک رفت و برگشت توپ دوباره در محطوطه جریمه اسپانیول به سوارز برسد و پاس بیرون پای فوق العاده او به ویدال با ضربه سر محکم بازیکن شیلیایی همراه شد تا شاگردان والورده پیش بیفتند.

لی وو – 88 (اسپانیول):پاس تو در عالی وارگاس با ضربه لی وو به جهت مخالف همراه شد تا کاری از دستان نتو هم ساخته نباشید و بازی به تساوی کشیده شود.

آبی اناری ها از 14 مرتبه ای که قهرمان نیم فصل شدند 12 فصل را با فتح جام به پایان رسانده اند. تیم کاتالانی تنها در فصل 14- 2013 (اتلتیکومادرید قهرمان شد) و 07- 2006 (رئال مادرید) از کسب جام ناکام ماند.

دی یانگ در دقیقه 75 با کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا چهارمین بازیکن اخراجی آبی اناری ها در این فصل باشد. آخرین باری که چهار بازیکن بارسا در یک فصل اخراج شده بودند به 12- 2011 بر می گردد. این تیم در نیم فصل 04- 2003 هم چهار بازیکنش اخراج شده بود.

لوییس سوارس که گل نخست تیمش را در دقیقه 50 برابر اسپانیول به ثمر رساند تا بازی به تساوی برسد برای صد و سی و نهمین بار با پیراهن بارسا در لالیگا گلزنی کرد. تنها لیونل مسی و سسار رودریگز در این زمینه از مهاجم اروگوئه ای بالاتر هستند. سوارس در همه رقابت ها 188 گل به ثمر رسانده است و در این زمینه مسی، سسار و لادیسلاو کوبالا در رتبه های نخست تا سوم قرار دارند. می توانند از سوارس انتقاد کنند، اما او هر زمان که بازی خودش را به نمایش بگذرد می تواند گلزنی کند و یکی از اسطوره های باشگاه محسوب می شود.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا