علمی و دانشگاهی

“قرمز شدن گونه ها” و جلوگیری از لپ قرمزی شدن

5 روش برای جلوگیری از قرمز شدن گونه ها

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که در برخی شرایط و محیط های حساس لپ هایتان سرخ شده و دوست دارید سریعا از این حالت خارج شوید قبل از معرفی روش های جلوگیری و درمان ابتدا یک سوال؟ آیا قرمز شدن گونه ها همیشه نشانه خجالت است یا اینکه احساسات خاص موجب قرمزی لپهایتان می شود ؟ تحقیقات انجام شده نشان می دهد که سرخ شدن گونه ها می تواند نشانه این باشد که شما قابل اعتماد هستید. در حقیقت،برخی از محققان و متخصصان بر این باورند که سرخ شدن گونه ها ممکن است به عنوان نشانه وسیگنالی برای افراد بیگانه باشد که احساسات شما واقعی و قابل اعتماد است. البته سرخ شدن گونه ها در محیط کاری یا یک جلسه مهم به نظر اصلا خوب نیست و بیشتر افراد به دنبال روش هایی برای پیشگیری از آن هستند. در این مقاله قصد داریم به همین موارد بپردازیم.

برای جلوگیری از قرمز شدن گونه ها یک ژست مناسب داشته باشید:

سرخ شدن گونه با یک احساس تحریک می شود و آن احساس نیز معمولا خجالت و شرمساری است. اما برای اینکه خجالت بکشید، باید آسیب پذیر باشید. به همین خاطر زمانی که در جمع خانواده خود هستید حتی زمانی که اشتباه فاحش و خنده داری را مرتکب می شوید نیز خجالت نمی کشید و گونه هایتان سرخ نمی شود. اما اگر در یک اتاق به همراه همکاران یا افراد بیگانه حضور داشته باشید حتی یک اشتباه کوچک منجر به سرخ شدن شما خواهد شد. برای اینکه با حس آسیب پذیری مقابله کنید، تحقیقات انجام شده نشان می دهد که باید به مدت چند ثانیه سر پا بایستید، سر خود را بالا نگه دارید و پاهای خود را کمی به اندازه عرض شانه باز کنید. همین امر موجب ایجاد حس اعتماد به نفس در شما می شود و می تواند حس آسیب پذیری را دور نماید. البته قبل از انجام این حرکات بهتر است در یک فضای خصوصی آن را تمرین کنید.

قرمز شدن گونه ها

تمرینات جلوگیری و درمان قرمز شدن گونه ها

از رویکرد سرد استفاده کنیدتا قرمز شدن گونه ها رخ ندهد:

قبل از ملاقات، یک عدد حوله را در آب سرد فرو ببرید و آن را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید. کمپرس آب سرد نیز می تواند رگ های خونی را منقبض کند.

از مواد و لوسیون های سبز استفاده کنید تا قرمز شدن گونه ها کم شود:

بعد از اینکه از کمپرس آب سرد استفاده کردید، بهتر است از یک لوسیون که دارای محتوای مایل به سبز استفاده نمایید. از آنجایی که رنگ سبز در قسمت مقابل رنگ قرمز قرار دارد می تواند قرمزی را پنهان کند.

برای درمان قرمز شدن گونه ها با پوست خود مهربان باشید:

سعی کنید از مصرف محصولات ضد پیری و لایه بردارهای گلیکولیک خودداری کنید. این محصولات می تواند پوست حساس شما را بدتر کند و باعث ایجاد سرخی در گونه هایتان گردد.

برای جلوگیری از قرمز شدن گونه ها از خوردن مواد داغ و تند خودداری کنید:

اگر شما قبلا سرخ شدن را تجربه کرده اید و اکنون قرار ملاقات مهمی دارید، قبل از قرار از مصرف الکل، نوشیدنی های داغ و مواد تند خودداری نمایید. تمامی این موارد محرک تولید یک ماده شیمیایی به نام هیستامین در بدن هستند که می توانند حس گرگرفتگی بیشتری در شما ایجاد کنند. به عبارت دیگر، اگر فکر می کنید شرایط پیش رو باعث سرخ شدن گونه های شما خواهد شد، بهتر است از مصرف غذاهای تند و داغ خودداری کنید.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا