علمی و دانشگاهی

قبل از جراحی زیبایی بینی گوشتی باید بدانید

دانستنی های عمل زیبایی بینی گوشتی

عمل جراحی زیبایی بینی در کشور آمار و ارقام قابل توجهی را به خود اختصاص داده است . اکثر افرادی که برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند و اصولا از عواقب آن واهمه دارند افرادی هستند که بینی اصطلاحا گوشتی دارند .روزانه صدها زن و مرد ایرانی تحت عمل جراحی زیبایی بینی های گوشتی و استخوانی قرار می گیرند. اگر شما هم در لیست انتظار گوشتی ها هستید پس بهتر است دانستنی های عمل جراحی زیبایی بینی را بدانید چرا که داشتن آگاهی قبل از انجام هرکار مهم ترین تاثیر را در نتیجه خواهد داشت.

بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان و باز بودن سوراخ های پوست در اصطلاح بینی گوشتی نامیده می شوند. در این بینی ها معمولا غضروف ضعیف می باشد و عمده بینی، پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه است. در این بینی ها معمولا کمی نوک بینی افتاده است و پره ها باز و ضخیم می باشد. به علت وجود هورمون جنسی مردانه و چرب بودن پوست مردان، بینی گوشتی در مردان به وفور دیده می شود.

جراحی زیبایی بینی

نکات مهم عملجراحی زیبایی بینی گوشتی

عواملی که سبب بزرگی یک سوم پایینی بینی می شود عبارتند از:پوست قطور، بافت همبندی عضلانی زیاد در زیر پوست و غضروف های بزرگ و قطور پایینی کناری. از بین عوامل فوق آنچه شکل دهی بینی را بیش از همه مشکل می کند، پوست قطور است.از طرف دیگر مراجعه کنندگان، عبارت بینی استخوانی را هنگامی به کار می برند که دو سوم بالایی بینی بزرگ و دارای قوز باشد. عناصر آناتومیک که در این بزرگی نقش دارند عبارتند از استخوان های بینی، غضروف های بالایی کناری و کناره جلویی تیغه بینی.

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی زیبایی بینی دوباره بزرگ می شود؟

یکی از سوالاتی که مکرراً از پزشکان جراحی زیبایی پرسیده می شود این است که آیا در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی بینی به حالت قبل عمل بر می گردد یا خیر؟ در جواب باید بگویم در صورت اخذ نتیجه مناسب تا شش ماه پس از جراحی بینی، دیگر تغییر عمده ای در بینی رخ نخواهد داد و به همان شکل باقی می ماند.

مثالی که در این مورد می توانیم بگویم مانند توپ فوتبال است که وقتی توپ فوتبال را خالی از باد می کنیم به علت ضخامت چرم اطراف ان مدتها طول می کشد کاملا خالی و چروکیده شود. در بینی گوشتی نیز همین اتفاق می افتد، چون پوست ضخیم است مدتها طول می کشد حجم بینی کم شود بنابراین بیمار حداقل برای حصول نتیجه نهایی یک سال باید صبر کند ولی معمولا بعد از شش ماه نتیجه پایدار است و بر نمی گردد.

بهترین روش برای جراحی بینی بیماران با پوست ضخیم، روش باز است. در روش بسته چون نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتایج برای جراحی بینی های گوشتی چندان خوب نیست.بیماران با پوست ضخیم باید انتظارات منطقی نسبت به عمل بینی داشته باشند و بدانند هیچگاه بینی آنها مانند بیماران با پوست مناسب نمی شود.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی گوشتی و نکات قبل و بعد از عمل جراحی دماغ

بهبودی بعد از جراحی بینی گوشتی سریع تر است یا بینی استخوانی؟

هنگامی که مشکل اصلی در بزرگی یا بدشکلی استخوان ها و غضروف های دو سوم فوقانی بینی و پوست نازک باشد با شکل دادن به اسکلت بینی و کشیدن پوست نازک روی آنها، می توان به سرعت شکل زیبای ساخته شده را آشکار کرد ولی اگر بافت نرم زیاد و به خصوص پوست قطور مشکل اصلی باشد، چون تورم ناشی از عمل، زیادتر و طولانی تر است برای اینکه شکل نهایی بینی معلوم شود باید بیمار و جراح صبر بیشتری داشته باشند.

در افراد با پوست نازک شکل نهایی بینی در نمای نیمرخ پس از 6 ماه مشخص می شود ولی در نمای روبه رو ممکن است تا 18 ماه بینی به کوچک شدن ناشی از کاهش ورم ادامه دهد. این زمان برای پوست های قطور مطمئنا طولانی تر است.

چه کسانی بهتر است مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی قرار گیرند؟

برای جراحی بینی بهترین افراد کسانی هستند که نقایص مشخصی در بینی شان داشته باشند و از پیش از انجام جراحی با جراح همکاری کافی داشته باشند. باید پیش از عمل جراحی با پزشک شان صحبت کنند و درباره نتایج عمل جراحی به طور کامل توجیه شوند.مراحل انجام عمل جراحی به طور کامل برایشان توضیح داده شود تا مشکلی در این باره نداشته باشند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا