مشروح+

امروز کدام استان ها برفی یا بارانی می شوند؟

پیش بینی برف و باران برای کشور

تسنیم:از عصر امروز یکشنبه هفتم بهمن ماه، سامانه بارشی جدیدی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود و منجر به بارش باران و وزش باد شدید در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، به تدریج استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر در این مناطق می شود.

بر این اساس در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران گاهی وزش باد شدید، در برخی نقاط رعد و برق و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود که شدت بارش در غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط کرمانشاه، لرستان و ایلام است.

فعالیت این سامانه از فردا در مناطق یادشده تشدید می شود ضمن اینکه در این روز سواحل غربی و مرکزی خزر و بخش هایی از جنوب کشور و با شدت کمتر استان های واقع در دامنه های البرز شرقی تحت تأثیر این سامانه قرار می گیرند.

این سامانه در روز سه شنبه اکثر مناطق کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد و از بعدازظهر این روز به تدریج از میزان فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می شود؛ سامانه فوق در روز چهارشنبه در استان های واقع در نوار شرقی کشور فعال بوده و سپس از کشور خارج می شود.

در روز دوشنبه بارش در برخی نقاط استانهای غربی و جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا