مشروح+

افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور

وضعیت آب و هوای کشور

ایسنا:صادق ضیاییان اظهارکرد:امروز (19 اسفندماه) سامانه بارشی که در جنوب شرق کشور فعال است در استان های کرمان، شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان و دریای عمان سبب رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی می شود.

وی ادامه داد:از اواخر وقت امروز این سامانه بارشی از جنوب شرق کشور خارج خواهد شد همچنین از امروز تا چهارشنبه (19 تا 21 اسفندماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد نسبتا شدید خواهیم داشت که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهیم داشت، اظهار کرد:افزایش دما در نیمه شرقی کشور محسوس تر است.

به گفته ضیاییان طی روزهای پنج شنبه و جمعه (22 و 23 اسفندماه) به دلیل سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت احتمال افزایش غلظت آلاینده های جوی وجود دارد و کیفیت هوا کاهش پیدا می کند.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد:آسمان تهران فردا (20 اسفندماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای 7 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 18درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (21 اسفندماه) صاف همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای 7 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا