ورزشی

ورزشی که عمرتان را طولانی تر می کند

ورزش هایی که عمرتان را طولانی تر می کند

یک سبک زندگی سالم و آموزش بدنی خوب کلیدهای اصلی طول عمر و حفظ امید به زندگی بالاست. یک مطالعه جدید می گوید که انجام ورزش می تواند در واقع چند سال به زندگی شما بیفزاید و با این وجود باید انتخاب تمرین مناسب را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

پیروی از تمرینات خاص می تواند به روش های مختلفی بر سلامتی شما تأثیر بگذارد که برخی برای قلب شما مفید هستند و برخی از آسیب دیدگی بدن شما جلوگیری می کنند و برخی دیگر سطح استرس شما را متعادل می کنند. ما در این بخش از نمناک کنجکاو بودیم تا بدانیم کدام تمرینات در واقع می تواند به طول عمر شما کمک کند و در این لیست تمریناتی را جمع آوری کرده ایم که با مشکلات مختلف سلامتی مبارزه می کند و بنابراین باعث می شود بدن ما طولانی تر زندگی کند.

7 تمرین و حرکت ورزشی برای طول عمر و بیشتر زنده ماندن بدنتان

1. تنیس و سایر ورزش های تیمی برای امید به زندگی بیشتر:

مطالعه جدیدی که توسط محققان انجام شده است ، نشان داده افرادی که ورزش تیمی می کنند نسبت به افرادی که ترجیح می دهند انفرادی به ورزش بروند ، طول عمر بیشتری دارند.

کارشناسان ادعا می کنند که همراهی و تعامل اجتماعی سلامت روان شما را بهبود می بخشد و پایبندی شما به ورزش را افزایش می دهد و همچنین فعالیت بدنی منظم باعث افزایش مهارت های شناختی شما ، مانند حافظه و تمرکز خوب می شود و از جمله کارآمدترین ورزشها تنیس ، بدمینتون و فوتبال است.

ورزش طول عمر

فواید ورزش تنیس برای طول عمر بیشتر

2. کالانتیک برای کاهش وزن موثر:

کالانتیک تک تک عضلات بدن را از طریق حرکات کوچک پالس درگیر می کند و باعث سوختن سلول های چربی می شود و ضربانهای پالس و خم های جانبی ، نشستن های طولانی بازوها و تخته ها رایج ترین تمرین های کالانتیک برای داشتن ران های لاغر هستند.

کالانتیک را می توان در هر سنی و در تمام طول زندگی انجام داد تا تضمین شود که بدن شما در هنگام پیر شدن خمیده نمی شود.

3. دویدن برای داشتن کلسترول پایین و قلب سالم:

مطالعات نشان داده است که دویدن به کاهش قابل توجهی از کلسترول در بدن کمک می کند.

کلسترول اضافی در خون دلیل اصلی بیماری های قلبی عروقی است و دویدن باعث تولید سلول های لیپوپروتئین با چگالی بالا می شود و به حفظ تعادل مناسب کلسترول در خون کمک می کند و علاوه بر این ، دویدن قلب شما را تمرین میدهد و آن را با هر ضربه بزرگتر و قوی تر می کند و این کار می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری کند و بنابراین به زندگی طولانی تر کمک خواهد کرد.

دویدن و طول عمر

فواید دویدن برای افزایش طول عمر

4- یوگا ضد جاذبه برای یک اسپینل سالم:

این شاخه یوگا کاملاً بیانگر گفته معروف "ذهن سالم در بدن سالم" است و این امر به رفع فشار ستون فقرات و رفع تنش ناشی از ساعات نشستن در مطب کمک می کند.

با کشش ستون فقرات ، مواد مغذی بیشتری را در دیسک های بین مهره ای قرار می دهید و آنها را سالم نگه می دارید و این بدان معناست که در آینده کمتر دچار کمردرد خواهید شد و طبیعت مراقبه یوگا به خودی خود کمک می کند تا ذهن شما آرام شود و استرس را رها کند و اما قسمت خنده دارش را از دست ندهید:ما معمولاً این شانس را نداریم که مثل مرد عنکبوتی در هوا آویزان شویم ، داریم؟

5- شنا برای داشتن ریه های سالم و افزایش طول عمر:

علیرغم اینکه ورزش کم تأثیر است ، شنا یک تمرین با کیفیت محسوب می شود که سلامت قلب و عروق شما را بهبود می بخشد و قاب عضلانی شما را تقویت می کند و بیشترین مزیت شنا ، در توانایی آن در افزایش ظرفیت ریه ها است و در نتیجه اکسیژن بیشتری دریافت می کنیم که برای کار و تمرکز مناسب مغز مهم است و همچنین ریه های بزرگتر نیز بدان معنی است که شما می توانید فشار بدنی بیشتری را تحمل کنید و خیلی سریع خسته نشوید.

شنا کردن

شنا برای داشتن ریه های سالم

6. کشش برای داشتن عضلات قوی تر:

حرکات کششی برای حفظ و تقویت ماهیچه های ما ضروری است. بخش ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره کرده است که عضلات انعطاف پذیر برای فعالیت های بدنی آمادگی بیشتری دارند و قادر به انجام کامل حرکت در مفاصل ما هستند و این مسئله زمانی مهم می شود که به سن خاصی برسیم چرا که افراد مسن با محدودیت هایی در تحرک خود مواجه هستند و کشش راهی برای جلوگیری از آنها است و همچنین مانع از آسیب دیدگی بدن ما می شود و ماهیچه های طولانی در اثر حرکت غیر منتظره آسیب می بینند.

امیدواریم که این دستورالعمل ها به شما کمک کنند تا یک روال تمرینی کارآمد و سالم را در روتین زندگیتان ایجاد کنید.

7. افزایش طول عمر با ورزش های مخصوص چربی سوزی شکم و پهلو:

سوزاندن لایه های ضخیم چربی اطراف شکم و پهلوها کار آسانی نیست و در بسیاری از موارد با رژیم های غذایی به تنهایی برطرف نمی شود اما این چربی های اضافه و آزاردهنده را می توان با ورزش بسوزانیم و نه تنها به اندامی متناسب برسیم بلکه به همین روش عمرمان را افزایش دهیم . تمرین زیر برای کوچک کردن شکم و سوزاندن چربی پهلوها و کمر و فعال کردن عضلات شکم ، پهلوها و پشت مفید است :

حرکت اول:بالا کشیدن زانوها در حالت نشسته

• روی یک نیمکت کوتاه بنشینید.

• پاها را به هم بچسبانید و مقابل بدن دراز کنید.

• بالا تنه را صاف کنید و با دو دست به نیمکت تکیه بدهید و در یک حرکت زانوها را خم کرده آنها را به طرف جلو بکشید و به سینه بچسبانید و عمل بازدم را انجام دهید.

• دوباره حرکت را با سرعتی متعادل تکرار کنید. در اولین روزهای تمرین روزی هشت باردر 2 ساعت و در روزهای بعد حرکت را روزی 12 بار در 4 ساعت انجام دهید.

• این حرکت عضلات پایینی شکم فعال می کند و فشار زیادی به عضلات شکم وارد می نماید.

حرکت دوم:چرخش بالاتنه ایستاده

• برای سوزاندن چربی های پهلوها و باریک شدن کمر، صاف بایستید به طوری که عضلات شکم تحت فشار قرار گیرند و پاها فقط چند سانتیمتر از هم فاصله داشته باشند.

• میله را از پشت روی شانه قرار دهید و دو سر آن را با دو دست بگیرید.

• در حالی که پایین تنه ثابت است بالا تنه را به چپ و راست با انقباض کامل عضلات شکم بچرخانید.

ورزش طول عمر

ورزش هایی مناسب برای افزایش طول عمر و چربی سوزی شکم و پهلو

نکات مهم درباره ورزش :

اگر زیاد ورزش نمی کنید و بدن تان به ورزش عادت ندارد ، در روزهای اول این تمرینات را 5 تا 7 دقیقه انجام دهید سپس مدت تمرین را به 10 تا 15 دقیقه برسانید و آنها را تکرار کنید.

در ابتدای انجام اولین تمرین ها سرعتی متعادل داشته باشید و سپس سرعت انجام حرکات را افزایش دهید و تمرینات را به درستی انجام داده و در طول تمرین قسمت های مختلف شکم را تحت فشار قرار دهید .اگر تمرینات را اشتباه انجام دهید ، ممکن است بخشی از عضلات شکم در تمرین شرکت کند.

همراه با انجام تمرینات ، یک رژیم غذایی مناسب و کم چربی نیز بگیرید و غذاهای کم حجم را در چند نوبت غذایی مصرف کنید.
صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا