فرهنگ

میدان هفت تیر تهران 47 سال پیش + تصاویر

اغلب در همۀ محله ها و خیابان های شهرهای بزرگ از جمله تهران میدان ها یا مکان هایی که وجود دارند نسبت به سالهای قبل بنابه پیشرفت امکانات و زیباسازی شهر تغییرات چشم گیری صورت می گیرد اما ظاهر اصلی و قدمت چندین سالۀ این مکان ها همیشه حفظ میشود در این بخش تصویری از میدان هفت تیر تهران را در سال 1347 که به 47 سال پیش بر می گردد مشاهده می کنید.

میدان هفت تیر

میدان هفت تیر که پیش از انقلاب میدان بیست و پنج شهریور خوانده می شد، یکی از میدان های مهم شهر تهران است که در محدودهٔ مرکز شهر جای گرفته است. این میدان از سمت جنوب با خیابان های شهید مفتح و کریمخان زند و از سمت شمال با خیابان شهید مفتح، بهار شیراز و بزرگراه مدرس در پیوند است.

یکی از ایستگاه های خط یک متروی تهران به نام ایستگاه هفت تیر در جنوب این میدان قرار گرفته است.مساحت این میدان نزدیک به 33٬111 متر مربع بوده و بر پایه گزارش شهرداری تهران قرار است در آینده کل این میدان با ساخت زیرگذر به میدانی زیرزمینی تبدیل شود.

مرکز پلیس + 10 در شمال شرقی این میدان واقع است و همچنین مسجد الجواد تهران در ضلع شرقی و بیمارستان مادر تهران در جنوب شرقی و شعبه های شرکت گاز و بنیاد شهید دراین میدان قرار دارد.

میدان هفت تیر

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا