مشروح+

جنایت های نوروز 97 در تهران

قتل و جنایت های نوروز 97 در پایتخت

در ایام تعطیلات نوروز امسال 4 مرد و یک زن در پایتخت به قتل رسیدند.

تیم های جنایی پایتخت در ایام نوروز 97، روزهای به نسبت آرام و کم جنایتی را سپری کردند.

بررسی های نشان می دهد از 28 اسفند 96 تا 12 فروردین 97، چهار مرد و یک زن به قتل رسیدند. پسری 10 ساله و یک مرد افغانی نیز در همین ایام به طرز مرموزی جان باختند. همچنین کارآگاهان پلیس، موفق به دستگیری سارقی شدند که در تحقیقات فنی، پرده از راز جنایتی برداشت.

مرگ میانجی در نزاع آتشین

دوشنبه 28 اسفند 96 مرد 37 ساله ای که به علت سوختگی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود، جان باخت. بلافاصله نیز موضوع از سوی مأموران کلانتری 109 بهارستان به بازپرس محسن مدیر روستا اعلام شد.

در بررسی های صورت گرفته مشخص شد قربانی ماجرا، یک هفته قبل و هنگام میانجی گری میان دو طرف یک نزاع، بر اثر پاشیده شدن بنزین به شدت سوخته و به بیمارستان انتقال یافته بود که بر اثر شدت سوختگی جان سپرد. از آنجا که عامل آتش سوزی عمدی نیز در این ماجرا سوخته و در بیمارستان بستری شده، تحقیق در این باره به بهبود نسبی وی موکول شده است.

شلیک در کوچه بن بست

ساعت 14:20 دوشنبه 28 اسفند سال گذشته، گزارش تیراندازی در حوالی چهارراه گلوبندک از سوی مأموران کلانتری 113 بازار به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. به دنبال اعلام این خبر، بازپرس و تیم تحقیق راهی محل حادثه شدند. آن ها پس از حضور در محل واقعه با جسد مردی حدود 60 ساله داخل کوچه بن بست روبه رو شدند که بر اثر شلیک دو گلوله به قتل رسیده بود.

پیکر قربانی ماجرا پس از تحقیقات مقدماتی به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان اداره دهم پلیس پایتخت مسئول تحقیق برای رازگشایی از این جنایت مرموز شدند.

همسرکشی در شب عید

ساعت 22:56 سه شنبه 29 اسفند سال گذشته، مأموران پلیس 110 به دنبال یک تماس، از جنایتی هولناک در خانه ای قدیمی خبردار شدند. به دنبال اعلام این خبر مأموران کلانتری 106 نامجو راهی محل شده و بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم تحقیق را در جریان قرار دادند. ساعتی بعد نیز تیم جنایی به خانه مورد نظر رسیدند. آن ها پس از حضور در خانه با جسد خونین زن میانسالی روبه رو شدند. این در حالی بود که زن دیگری- مادرمقتول – هم با پیکرخونین و نیمه جان در چند قدمی جسد قرار داشت که خیلی سریع به بیمارستان انتقال یافت.

تیم جنایی در بررسی های بعدی دریافتند عامل جنایت شب هنگام پس از ورود به خانه با همسر و مادرزنش درگیر شده و با چاقو به آن ها حمله کرده است. به دنبال این جدال خونین همسرش به علت شدت جراحت ها جان باخته و مادرزنش نیزمجروح شده است. این جنایتکار بلافاصله از محل متواری شده بود. فرزندان مقتول که زمان حادثه در خانه نبودند پس از ورود با جسد مادر و پیکرنیمه جان مادربزرگ شان روبه رو شده و موضوع را به پلیس گزارش کرده بودند. در حال حاضر ردیابی های تخصصی برای دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

دومین قتل

ساعت 3:30 بامداد پنجشنبه 2 فروردین، مسئول یکی از بیمارستان های غرب تهران در تماس با مأموران کلانتری 108 نواب از مرگ مرد افغان خبر دادند. در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد قاتل با یکی از هموطنانش در خانه ای واقع در خیابان مرتضوی درگیر شده و او را با ضربات چاقو از پا درآورده وگریخته است.

سارقی که راز جنایتی در سینه داشت

اسفند سال گذشته مأموران گشت کلانتری 124 قلهک به سرنشین یک خودروی سواری که کنار خیابان پارک شده بود مشکوک شدند. همان موقع مأموران سراغ سرنشین خودرو رفته و به بررسی مدارکش پرداختند. اما لحظاتی بعد مرد جوانی از داخل خانه ای که خودرو مقابلش پارک شده بود بیرون آمد که به محض مشاهده مأموران پا به فرار گذاشت.

همان موقع عملیات تعقیب و گریز آغاز شد اما مرد جوان بدون توجه به اخطارها همچنان به فرار ادامه داد. تا اینکه مأموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح، مرد فراری را هدف قرار داده و او را دستگیر کردند. متهم همان موقع به بیمارستان انتقال یافت و راننده خودرو نیز بازداشت و به کلانتری منتقل شد.

مرد جوان مجروح پس از بهبودی به همراه همدستش به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال یافتند. کارآگاهان نیز درجریان بررسی هویت متهمان متوجه شدند یکی از آن ها – مجتبی- مدتی قبل با اسلحه کلاشینکف در غرب کشور دست به جنایت زده و پس از فرار به پایتخت، زندگی مخفیانه ای را آغاز کرده است.

مرد جوان وقتی با مدارک و مستندات پلیسی روبه روشد سرانجام روز 4 فروردین لب به اعتراف گشود و گفت:پس از جنایت به تهران آمدم. مدتی از آمدنم گذشته بود که با همدستم آشنا شدم. باهم تصمیم گرفتیم برای به دست آوردن پول، سرقت کنیم. در خیابان های بالای شهر پرسه می زدیم و با شناسایی خانه هایی که صاحبان آن ها در خانه نبودند وارد شده و نقشه مان را اجرا می کردیم.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت:ارزش اموال سرقت شده توسط تبهکاران بیش از 800 میلیون تومان برآورد شده است. در حال حاضر تحقیق درباره جنایت یکی از سارقان ادامه دارد.

کشف جسد نیمه عریان

عصر سه شنبه 7 فروردین، مأموران کلانتری 181 عوارضی از کشف جسد مرد افغان 35 ساله داخل خانه ای در محله پیکانشهر باخبر شدند. جسد مرد افغان برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

سقوط پسر10 ساله از طبقه هفتم

شامگاه هفتم فروردین نیز مأموران کلانتری 135 آزادی از مرگ پسر 10 ساله ای در یکی از بیمارستان ها باخبر شدند.

نخستین بررسی ها نشان داد پسر نوجوان دچار عقب ماندگی ذهنی بوده و روز حادثه والدین اش، او را در خانه تنها گذاشته و برای خرید به بیرون رفته بودند. اما زمانی که به خانه بازگشته بودند متوجه شدند پسرشان در خانه نیست. آن ها بلافاصله برای یافتن پسرشان به جستجو در اطراف ساختمان محل زندگی شان پرداخته وسرانجام پیکر نیمه جان پسرشان را در فضای سبز مجاور ساختمان یافتند. آن ها خیلی سریع پسرشان را به بیمارستان انتقال دادند، اما با وجود تلاش های تیم پزشکی، پسرک روی تخت بیمارستان جان سپرد. در حال حاضر با دستور بازپرس جنایی تحقیقات تخصصی در این باره ادامه دارد.

جنایت به خاطر بوق

شامگاه چهارشنبه 8 فروردین، 5 پسرجوان سوار بر خودروشان از قرچک ورامین راهی تهران شدند. آن ها در میانه راه برای صرف شام به یک رستوران جاده ای رفتند. پس از شام آن ها قصد عبور از جاده و سوار شدن به خودرویشان را داشتند که ناگهان راننده خودرو پژو 405 عبوری با دیدن آن ها عصبانی شد و بوق زد. برسرهمین موضوع بین آن ها جدال سختی درگرفت تا اینکه ناگهان راننده پژو با چاقویی که همراه داشت ضربه ای به قلب یکی از 5 مرد جوان زد و بلافاصله سوار بر خودرواش گریخت. به دنبال این درگیری خونین وکشته شدن مرد جوان، مأموران کلانتری 211 قلعه نو وارد عمل شده وتلاش برای دستگیری جنایتکارفراری را آغاز کردند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا