مشروح+

ادامه بارش ها در کشور؛ ورود سامانه جدید

پیش بینی هواشناسی از ادامه بارش ها در کشور

ایرنا:فریبا گودرزی افزود:امروز (30 بهمن) با فعالیت سامانه بارش زا شمال غرب، غرب، جنوب غرب کشور و دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران خواهند داشت.

وی اظهارداشت:در برخی مناطق جنوب غرب بارش به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در نوار مرزی آن با احتمال گرد و خاک پیش بینی می شود، همچنین برای دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش خفیف و پراکنده باران انتظار می رود.

وی ادامه داد:روز پنجشنبه با تقویت سامانه بارشی گستره فعالیت آن نیمه غربی کشور، دامنه و ارتفاعات زاگرس، بخش هایی از مرکز کشور، دامنه و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر به تدریج بخش هایی از شمال شرق کشور را فرا می گیرد، همچنین از بعد از ظهر پنجشنبه تا روز جمعه در مناطق شرق و جنوب شرق کشور گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

گودرزی گفت:شدت بارندگی روز پنجشنبه در بخش هایی از لرستان، ارتفاعات استان های البرز، تهران، قزوین، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، غرب استان مرکزی، همدان و زنجان به شکل باران و برف و در برخی مناطق استان های خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:در این روز دمای هوا در جنوب غرب، غرب و بخش هایی از جنوب کشور به طور متوسط 5 تا 8 درجه کاهش می یابد، جمعه با تضعیف این سامانه فعالیت بارشی آن محدود به دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت:شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتا آرام حاکم خواهد بود و از بعد از ظهر شنبه سامانه بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور می شود و در روز یکشنبه نیز در مناطق شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده انتظار می رود.

به گفته وی پنجشنبه شمال و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.

بارش خفیف در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:امروز تهران نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعضی ساعات ابری با احتمال بارش پراکنده و گاهی وزش باد پیش بینی شده است همچنین شب ابری و بارش خفیف باران و گاهی وزش نیز رخ خواهد داد، کمینه دمای امروز صبح تهران 6 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به 14 درجه بالای صفر می رسد.

گودرزی گفت:زنجان با دمای 7 درجه زیر صفر ، اردبیل 5 درجه زیر صفر، بندرعباس و بوشهر 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا