اقتصادی

ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امشب در قالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، گفت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور در برخی نقاط استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام ،زنجان، همدان مرکزی، قزوین ،البرز و تهران شاهد رعد و برق خواهیم بود.
او ادامه داد: همچنین فردا استان‌های سمنان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان و جنوب استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی تصریح کرد: روز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و روز شنبه در نوار شمالی کشور بارش باران خواهیم داشت.
ضیائیان با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب غرب کشور احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد، یادآور شد : روز پنجشنبه وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر ،اردبیل و افزایش دما در این مناطق و استان‌های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت‌.
او با بیان اینکه این افزایش دما روزهای جمعه و شنبه در شمال شرق پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد : در روز سه‌شنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رخ خواهد داد.
او با بیان اینکه دریای خزر پایان هفته و روز شنبه مواج است، گفت : امشب آب‌های خلیج فارس مواج است.
ضیائیان درباره آب و هوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر رگبار باران و وزش باد است و بیشترین دمای تهران ۲۰ و کمترین آن ۱۴ درجه خواهد شد.
انتهای پیام/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا