علمی و دانشگاهی

به روز‌ترین راه‌های درمان سلولیت پس از زایمان

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسکای نیوز، سلولیت یا کشیدگی پوست، مشکلی است که بیشتر خانم‌ها را به ویژه پس از زایمان آزار می‌دهد. این عارضه که معمولاً در ناحیه شکم ظاهر می‌شود، با روش‌های مدرن پزشکی به راحتی برطرف می‌شود.
عمرو ابوزید، مشاور بیماری‌های زنان و زایمان می‌گوید: علائم کشیدگی پوست شکم و ران‌ها مشکلی است که بسیاری از زنان در نتیجه پارگی کلاژن بافت پوست خود در واکنش به انبساط سریع با آن مواجه می‌شوند که معمولاً در حالت چاقی یا در دوران بارداری و زایمان اتفاق می‌افتد. همچنین ممکن است به دلیل عدم تعادل هورمون‌ها و در نتیجه کورتیزون درمانی باشد.
ابوزید اضافه کرد: علائم کشش پوست دو نوع است؛ نوع اول علائمی برجسته هستند که رنگ آن‌ها قرمز یا صورتی بوده که درمان آن‌ها آسان‌تر است.
نوع دوم علائمی کهنه هستند که تمایل به رنگ سفید داشته و توخالی هستند؛ همچنین ممکن است عمیق باشند و برای درمان به زمان نیاز دارند. دستورالعمل‌های معمول خانگی و روغن‌های سنتی مانند روغن بادام، زیتون و کره کاکائو برای درمان آن فایده‌ای ندارند.
دستورالعمل‌های درمانی نوآورانه
ابو زید در مورد روش درمان این عارضه، گفت: متخصصان برای درمان سلولیت، از دستورالعمل‌های درمانی نوآورانه از جمله “دستورالعمل‌های پیشگیری در دوران بارداری” مانند استفاده از اسید هیالورونیک و مزوتراپی، طب سوزنی و همچنین دستورالعمل‌های درمانی پس از زایمان، کاهش وزن یا استفاده از فرکانس رادیویی و لیزر، سونوگرافی، درمان با دی اکسید کربن، پلاسمای غنی از پلاکت، سلول‌های بنیادی، فاکتور‌های رشد با اسید هیالورونیک و مشتقات ویتامین A استفاده می‌کنند.
این مشاور زنان و زایمان بیان کرد: نتایج استفاده از دستورالعمل‌های پیشگیرانه مورد استفاده برای زنان باردار در مقایسه با سایر زنانی که اقدامی برای درمان نمی‌کنند یا تحت تجویز نسخه‌های سنتی هستند، رضایت بخش‌تر است.
ابوزید توصیه کرد که هر زن بارداری از فن آوری‌های مدرن برای جلوگیری از ظهور یا درمان علائم کشیدگی پوست بهره‌مند شود.
او گفت: هرچه زودتر درمان را شروع کنید، سریع‌تر از نتایج واقعی برخوردار خواهید شد.

بیشتر بخوانید

چگونه ترک‌های پوستی را درمان کنیم؟
توده‌ای سرطانی که در زنان شایع‌تر است

انتهای پیام/ به روز‌ترین راه‌های درمان سلولیت پس از زایمان
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا