مشروح+

اجرای طرح «به وقت روشنایی»، گامی برای محرومیت زدایی

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  طبق توافق نامه‌ای بین سازمان بسیج مستتضعفین و وزارت نیرو پویش به وقت روشنایی به منظور اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف برق و محرومیت زدایی مناطق محروم استان اجرا می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی با بیان این که همواره در فصل تابستان با رشد فزاینده مصرف برق مواجه هستیم گفت : در این راستا پویش به-وقت-روشنایی براساس تفاهم نامه‌ای بین سازمان بسیج کشور و وزارت نیرو از ۱۹ تا ۲۵ مرداد ماه امسال  اجرا می‌شود.

صبوری گفت : اگر مشترکین استان در این طرح بتوانند از ساعت ۱۲ تا ۱۶، تنها ۱۵ دقیقه مصارف خود را به ویژه با خاموش کردن سیستم‌های سرمایشی، کاهش دهند، منافع حاصل از این کاهش مصرف برای رفع محرومیت زدایی مناطق محروم استان، اختصاص خواهد یافت.

به گفته او این طرح گامی برای محرومیت زدایی مناطق مختلف محروم استان با رویکرد اجرای برنام‌های مدیریت مصرف برق خواهد بود.

او  بیان کرد: با کاهش دادن ۱۵ دقیقه‌ای میزان مصرف در ساعات اوج بار می‌توان تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی وآن را مدیریت کرد تا بتوانیم از این دوره به سلامتی عبور کنیم. همچنین با رعایت کردن درجه آسایش کولر‌های گازی و قرار دادن آن‌ها روی عدد ۲۴ درجه سانتی گراد در سایر زمان‌های اوج مصرف و نیز استفاده نکردن از وسایل پر مصرف برقی در ساعت‌های اوج مصرف، می‌توان میزان مصرف را کنترل کرد.

انتهای پیام/ه 

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا