مشروح+

اهدای ۲۱ جهیزیه و توزیع بیش از هزار بسته معیشتی در کردستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کردستان گفت: بسیج جامعه زنان کردستان با شیوع ویروس کرونا در سطح استان هم پای اقشار مختلف خدماتی را ارائه کرده و با اعلام رزمایش سراسری کمک مومنانه، سپاه بیت المقدس کردستان نیز فعالیت‌های خود را در این حوزه گسترش داد که در مرحله اول خوشبختانه توانستیم کمک‌های خوبی را به دست نیازمندان برسانیم.

او با تاکید بر عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه کمک به اقشار آسیب پذیر افزود: در این راستا سپاه بیت المقدس کردستان همزمان با سراسر کشور رزمایش کمک مومنانه را برگزار کرد که بسیج جامعه زنان هم در راستای اهداف این رزمایش و جمع آوری کمک برای نیازمندان اقدامات مهمی را انجام داد.

سرکانی یادآور شد: مرحله جدید رزمایش مومنانه همزمان با سراسر کشور ۵ شهریور ماه برگزار می‌شود.

او افزود: در مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در کردستان ۲۱ سری جهیزیه به خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند اهداء و یک هزار و ۳۵۱ بسته معیشتی در بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: این بسته‌ها شامل پوشاک، لوازم التحریر و بسته معیشتی به مبلغ ۳ میلیون ریال است که به هر پایگاه ۵ بسته تعلق می‌گیرد.

سرکانی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجرای کمک مؤمنانه تأکید و توصیه کرده است لذا بسیج خواهران مثل همیشه در رزمایش کمک مؤمنانه در صف نخست خواهد ایستاد.

مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کردستان، تصریح کرد: مرحله دوم این رزمایش در سه مرحله ۱۰ روزه برگزار می‌شود که مرحله اول آن (عید قربان تا غدیر) مرحله دوم آن دهه اول محرم و مرحله سوم دهه آخر ماه صفر از اربعین حسینی تا شهادت حضرت امام رضا (ع) برگزار می‌شود و ان‌شاءالله همانند مرحله اول شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم.

سرکانی با بیان اینکه امیدواریم با کمک و همدلی مردم و مسئولان بتوانیم کمک‌های مردمی خوبی برای نیازمندان جمع‌آوری کنیم، گفت: در این طرح از ظرفیت هیات امنای مساجد، خیران و معتمدان محله برای شناسایی و از ظرفیت گروه جهادی، حلقه‌های صالحین و گردان‌های کوثر برای توزیع اقلام در بین نیازمندان استفاده می‌شود که تا به الان در مرحله جدید ۱۵۷ میلیون ریال از طریق خیرین جهت توزیع بسته‌های معیشتی در راستای رزمایش مومنانه جمع آوری شده است.

او متذکر شد: از پایگاه‌های مقاومت، حوزه‌ها، بسیج، خیران، ادارات و نهاد‌ها دعوت به عمل می‌آید تا در این رزمایش شرکت کنند.

انتهای پیام/ع

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا