مشروح+

آتش در جنگل‌های کوهدشت دوباره شعله‌ور شد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی پازوکی مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به وقوع مجدد آتش سوزی در جنگل‌های کوهدشت و منطقه گاچال کوشکی ، اظهار داشت:بخش عظیمی از آتش سوز در جنگل های کوهدشت مهار شده است ولی شدت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه مانع از اطفای کامل آتش سوزی شده به همین دلیل حریق به مناطق نزدیک روستاهای “کوشکی” و “دُم روستان” نیز سرایت کرده است.

او با بیان اینکه با تلاش نیرو‌های امدادی، منابع طبیعی، مردمی این آتش سوزی که از عصر روز گذشته آغاز شده بود در  ساعت ۳ بامداد امروز اطفا شد، عنوان کرد:اما صبح امروز دوباره این آتش شعله ور شده است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه این آتش سوزی امروز در سه نقطه دوباره اتفاق افتاده است، تصریح کرد: دلیل این آتش سوزی نیز عمدی و به خاطر درگیری‌های محلی بوده است.

پازوکی، تاکید کرد: به فرماندار کوهدشت اعلام کرده‌ایم که عوامل این امر شناسایی و مورد برخورد قرار گیرند.

فرماندار کوهدشت با اشاره به اینکه کوهدشت ۱۲ درصد مساحت کل لرستان را شامل می‌شود، اظهار داشت: با توجه به گستردگی و سخت گذر بودن آتش‌سوزی در منطقه ، از مدیرکل منابع طبیعی لرستان درخواست اعزام نیرو و یک فروند بالگرد آب‌پاش کرده ایم.

به گفته وی در زمینه تجهیزات اطفای حریق در شهرستان کمبود وجود دارد لذا انتظار می رود با توجه به موقعیت توپوگرافی و پوشش جنگلی کوهدشت امکانات بیشتری به این شهرستان اختصاص یابد.

بر اساس آمار ۱۰ساله، شهرستان‌های خرم آباد، چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان از جمله شهرستان‌های بحرانی به‌شمار می‌روند وبا توجه به اینکه اکثر آتش سوزی ها در مناطق سخت گذر و دور افتاده به وقوع می‌پیوند، استقرار بالگرد یکی از نیازمندی‌های اصلی منابع طبیعی در استان است.

سالانه ۲ هزار هکتار از جنگل های لرستان در آتش می سوزد که ۹۸ درصد علت آتش‌سوزی‌ جنگل‌های لرستان به دلیل عامل انسانی بوده است.

۱۵۰ منطقه بحرانی حریق با مساحت ۶۱۷ هزار و ۸۰۱ هکتار در جنگل‌های لرستان شناسایی شناسایی شده است.

انتهای پیام/پ

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا