ورزشی

فوری: سال 2020 سالی بدون توپ طلا

به گزارش “ورزش سه”، با اعلام رسمی نشریه فرانس فوتبال سال 2020 توپ طلا به هیچ بازیکنی تعلق نخواهد گرفت که یک اتفاق بی سابقه در دهه های اخیر و از سال 1956 محسوب می شود.

 

 

در پی همین نا به سامانی ها امروز نشریه فرانس فوتبال خبر از لغو جایزه توپ طلا برای سال 2020 داد. در بیانیه این نشریه که اهداکننده توپ طلای اروپاست آمده است:« سال 2020 نباید و نمی تواند به عنوان یک سال عادی تلقی شود و ما نمی خواستیم فهرستی غیر قابل اعتماد را به سبب شرایط استثنایی دنیا در پی شیوع کرونا معرفی کنیم.

چند لیگ تا ماه فوریه ادامه داشتند و در چنین فصل غیرعادی نمی توان به ارزیابی درست عملکرد بازیکنان پرداخت. همچنین ما از طرح 5 تعویض در هر مسابقه و برگزاری مجتمع ادامه لیگ قهرمانان در لیسبون رضایت نداریم. این تصمیمی نبود که مایل به اتخاذش باشیم ولی شرایط چنین ایجاب می کرد.»

 

طبق اعلام فرانس فوتبال در ماه دسامبر به جای اهدای جوایز توپ طلا، تنها یک تیم یازده نفره منتخب سال با رای 180 کارشناس معرفی خواهد شد. سال گذشته لیونل مسی بالاتر از ویرژیل فن دایک توانسته بود برای ششمین بار برنده توپ طلا شود.

 

به این ترتیب لیونل مسی، سادیو مانه، روبرت لواندوفسکی، محمد صلاح، کریستیانو رونالدو، نیمار، کریم بنزما و دیگر ستاره هایی که چشم امید به فتح توپ طلا را داشتند حداقل باید یک سال دیگر برای این افتخار صبر کنند. 

 

 

فوری: سال 2020 سالی بدون توپ طلا
صفحه اصلی خبر: ورزش سهاخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا