استانها

ثبت تست مثبت 17 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان

فرزین رضاعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: در حال حاضر 93 بیمار مبتلا به در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: هم‌اکنون در سنندج 48 نفر، سقز9 نفر، مریوان 9 نفر، قروه 4 نفر، بیجار 3 نفر، کامیاران 8 نفر، دیواندره 2 نفر، بانه 9 نفر و دهگلان یک نفر به دلیل ابتلای به بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 23 نفر بیمار مبتلا به در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) بستری هستند.

رضاعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون فوت هیچ بیمار مبتلا به در استان ثبت نشده است، آمار کلی فوت‌شدگان بر اثر بیماری در کردستان را 444 نفر اعلام کرد.

وی گفت: تاکنون 157 نفر در سنندج، 84 نفر در سقز، 38 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 32 نفر در دیواندره، 26 نفر در بیجار، 26 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان به دلیل ابتلای به جان‌ باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/2330/70


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا