اقتصادی

میانگین بارندگی از ابتدای سال زراعی 297 میلی‌متر/بارش‌های امسال 6 درصد کمتر از پارسال

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در باره آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات شمال شرق خوزستان، ایلام، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان، لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد و فردا علاوه بر این مناطق شرایط جوی مذکور در آذربایجان شرقی نیز حاکم خواهد بود.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه 13 شهریور و جمعه در غرب و شمال غرب کشور، غرب سواحل خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، سمنان و البرز، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

کارشناس پیش‌بینی و هشدارسازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه 15 شهریور در دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و بخش‌هایی از غرب کشور بارش داریم.

گودرزی اظهار داشت: در 5 روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه شرق کرمان و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک خواهیم داشت.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز 11 شهریور قسمتی ابری، جهت باد، جنوبی و سرعت باد 14 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 18 درصد است.

کارشناس پیش‌بینی و هشدارسازمان هواشناسی گفت: روز آینده آسمان تهران صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 31 و 20 درجه خواهد بود.

گودرزی اظهار داشت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدارسازمان هواشناسی در تشریح وضعیت هواشناسی کشاورزی و بارش‌ها بیان کرد: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 98) تا 10 شهریور 99 رقم 297 میلیمتر است، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 316 میلیمتر بود که بارش سال جاری 6 درصد کمتر از سال گذشته است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا