اجتماعی

طرح سراسری مقابله با «زمین خواری» کلید خورد/ دستگیری ۳۵۴ متهم

به گزارش خبرگزاری فارس سردار”محمدرضا مقیمی” با اعلام خبر اجرای طرح سراسری و عملیاتی پیشگیری و مقابله با زمین خواری به مدت سه روز در سراسرکشور اظهار داشت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با رصد و اشرافیت اطلاعاتی افرادی را که به صورت غیرمجاز اراضی ملی و جنگلی را تصرف کرده بودند، شناسایی و 354 متهم را دستگیر کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به این که در این طرح هزار و 138 هکتار از اراضی ملی ومنابع طبیعی رفع تصرف غیر قانونی شد، تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی همچنان طرح عملیاتی مقابله با زمین خواری را در فواصل زمانی مختلف سال دنبال کرده تا تصرف و دست اندازی به اراضی ملی از رونق افتاده و هزینه های ارتکاب جرم نیز برای افراد سودجو افزایش پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی و اراضی ملی نیز پس از رفع تصرف به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در استان های هدف طرح تحویل شد.

سردار مقیمی با بیان اینکه حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سود جویان همواره در دستور کار این پلیس قرار دارد، از هموطنان درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگونه زمین خواری و تعرض به اراضی ملی موضوع را به فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا