علمی و دانشگاهی

338 هزار نوجوان آمریکایی به کرونا مبتلا شده‌اند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، ایالات متحده ابتلای بیش از ۹۷ هزار کودک و نوجوان به کووید ۱۹ را در دو هفته گذشته ماه ژوئیه گزارش داده است.

براساس گزارش جدیدی که توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان منتشر شده، ایالات متحده ابتلای بیش از ۹۷۰۰۰ کودک به COVID-۱۹ را از ۱۶ ژوئیه تا ۳۰ ژوئیه گزارش کرده است که ۴۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته کارشناسان، دامنه سنی برای کودکان مبتلا به کرونا در ایالات مختلف متفاوت است؛ در بیشتر ایالت‌ها کودکان و نوجوانان زیر ۱۹ سال درگیر کرونا شده‌اند.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، در دوره زمانی حدودا پنج ماهه از هر ۱۰۰ هزار نفر در میان عموم مردم هشت کودک به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شده است؛ در بزرگسالان این رقم به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۶۴ مورد بوده است.

به طور کل، تست کرونای ۳۳۸ هزار و۹۸۲ کودک و نوجوان در آمریکا مثبت بوده و ۸/۸ درصد از کل موارد تأیید شده در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

داده‌های منتشر شده همچنین حاکی از آن است، از ماه مه حداقل ۸۶ کودک جان خود را از دست داده‌اند. هفته گذشته، یک پسر ۷ ساله بدون هیچ بیماری زمینه‌ای جوان‌ترین قربانی ویروس کرونا در جورجیا شد.

مطالعه اخیر نشان می‌دهد که نوجوانان می توانند ویروس کرونا را به اندازه بزرگسالان منتقل کنند؛ یک مطالعه دیگر بیانگر آن بود کودکان کمتر از پنج سال بار ویروسی بالاتری نسبت به بزرگسالان دارند و این موضوع سؤالات بیشتری در مورد نقش آنها در انتقال این ویروس ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا