بین الملل

بوکو حرام در کامرون حداقل ۱۸ نفر را کشت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعضای گروه تروریستی بوکو حرام که مقر اصلی آنها مناطق شمال شرقی نیجریه است، به یک روستا در شمال کامرون حمله و ده‌ها نفر را کشتند و تعدادی دیگر را مجروح کردند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، رسانه‌های محلی در کامرون از حمله شنبه شب گروه تروریستی بوکو حرام به روستای «انگوتچیوه» واقع در شمال این کشور خبر دادند.

بنا بر گزارش روزنامه «ال اُئیل دو ساحل» در نتیجه این حمله تروریستی حداقل ۱۸ نفر کشته و ۱۱ تن زخمی شدند و حال زخمی‌ها وخیم است.

خبرگزاری آناتولی در ادامه گزارش خود نوشت: «بوکو حرام از سال ۲۰۰۹ شورش خونین خود را در شمال شرقی نیجریه آغاز کرد و بعدا دامنه قساوت‌های خود را به کشورهای همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد».

بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل، در نتیجه فعالیتهای تروریستی یک دهه‌ای بوحو حرام در نیجریه، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر کشته و نزدیک به ۳ میلیون تن بی خانمان شده‌اند.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان هم اعلام کرد، خشونت‌های بوکو حرام در منطقه «دریاچه چاد» بر زندگی حدود ۲۶ میلیون نفر تاثیر گذاشته و ۲.۶ میلیون نفر را بی خانمان کرده است.

انتهای پیام/ص


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا