اقتصادی

سقوط 10.1 درصدی اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم 2020

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از اسپوتنیک، دفتر آمار فدرال آلمان گزارش داد: اقتصاد این کشور در سه ماهه آوریل تا ژوئن سال جاری نسبت به سه ماهه اول سال جاری 10.1 درصد سقوط کرده است.

در گزارش این مرکز آمده است: تولیدات داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به سه ماهه اول هم به صورت فصلی هم به صورت تاریخی و هم از نظر ارزش 10.1 درصد سقوط کرده است، این سقوط بزرگ‌ترین سقوط دوره‌های سه ماهه این کشور از ابتدای ثبت آنها در سال 1970 تا کنون به شمار می‌رود.

این کاهش سنگین رشد اقتصاد آلمان همچنین به صورت سالانه هم بزرگ‌ترین سقوط اقتصاد این کشور از بحران مالی سال 2009ـ 2008 تا کنون به شمار می‌رود.

در سه ماهه دوم سال جاری و به دلیل کاهش واردات و صادرات کالا و خدمات در این کشور از یکسو و از سوی دیگر کاهش خرید خانوارها نسبت به مدت سال گذشته 11.7 درصد رشد منفی را تجربه کرده است.

در گزارش جداگانه‌ای دفتر آمار فدرال آلمان اعلام کرد: ‌تنها در ماه ژوئن 1.97 میلیون نفر در این کشور اعلام بیکاری کردند که نسبت به ماه می 2.1 درصد افزایش داشته و نسبت به ماه ژوئن سال گذشته 49.2 درصد بالاتر بوده است.

انتهای پیام/ب


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا