ورزشی

قاسمی‌نژاد: تعلیق جودو ایران دائمی نیست و تمام می‌شود / انگیزه نفرات رده سنی پایه باورنکردنی است

امیر قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص برگزاری لیگجودو امید تا المپیک، اظهار داشت:مسابقات در دو گروه برگزار شد که تیم جودونوبافت‌شادیلون خراسان‌رضوی در گروه ب قهرمان شد.برگزاری لیگ امید تا المپیک، یک کار فوق‌العاده بود که چندین سال برگزار نمی‌شد و امسال با شرکت 15 تیم شاهد لیگ پویای بودیم. فدراسیون و سازمان لیگ این کار را به نحو احسن انجام دادند وتعداد زیادی از نوجوان و جوانان به سطح اول جودوی کشور معرفی شدند.

وی افزود: ان‌شالله با پشتکار و تلاشی که فدراسیون و سازمان لیگ جودو برای برگزاری این گونه مسابقات دارند، هر چه زودتر به روزهای خوب جودو برمی‌گردیم.

سرمربی تیمنوبافت‌شادیلون در مورد اینکه تمامی اعضای تیمش بومی و برای شهر مشهد بودند، یادآور شد: تعداد زیادی از استعدادهای جودو مشهد را وارد مسابقات لیگ کردیم، با اینکه باید با 9 نفر در رقابتها حاضر می‌شدیم ولی همیشه با 20 پدیده و استعداد در پیکارها، شرکت می‌کردیم. با کمک خدا و تلاش دیگر مربیان شهرمان توانستیم، فنی‌ترین جودوکاران نوجوان را به لیگ معرفی کنیم و در استان خراسان ضوی رو سفید باشیم.

کاپیتان پیشین تیم ملی جودو ایران درباره اینکه پیشنهاداتی از تیمهای بزرگسالان برای مربیگری داشت، عنوان کرد: قبل از آغاز لیگ از من خواسته بودند در لیگ بزرگسالان مربیگری کنم، ولی دوست دارم با نفرات نوجوان کار کنم چون آینده برای این رده سنی است وافتخار کردم که در لیگ نوجوانان حضور داشتم. شور، هیجان، اشتیاق و انگیزه نفرات رده سنی پایه باورنکردنی است و برای شرکت در مسابقات، تمرین زیادی را در طول روز انجام می‌دادند. مطمئن باشید جودوکاران با استعدادی در آینده به تیم‌های ملی کشورمان معرفی می‌شوند و به مسابقات بین‌المللی اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز با این وضعیت کرونا در خانه به بهترین شکل تمرین می‌کنند و همیشه به دنبال این هستند تا بیشتر یاد بگیرند و روند رو به رشدی در ورزش جودو داشته باشند.

پیشکسوت جودوی ایران در خصوص تعلیق این رشته از سوی فدراسیون جهانی، تاکید کرد: این تعلیق دائمی نیست ،تمام می‌شود و به روال قبل برمی ‌گردیم. امیدوارم دادگاه روز 26 شهریور به نفع جودوی ما تمام شود.

قاسمی‌نژاد با اشاره به اینکه جودوی ایران از قدیم استعداد زیاد داشته و فقط باید یک مربی آنها را کشف کند، خاطرنشان کرد: به تمام شاگردانم و جودوکاران نوجوان و جوان سراسر ایران می‌گویم؛ جودو زندگی و عشق شماست و از چیزی که دوست دارید دست برندارید. این وقفه‌ای که در عدم اعزام جودو به رقابتهای بین‌المللی پیش آمده، تمام می‌شود و در هر شرایطی برای رسیدن به اهداف‌تان تلاش کنید.

انتهای پیام/ش


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا