علمی و دانشگاهی

تغییر در نحوه برگزاری کنکور99/کنکور 4 روزه و آزمون کارشناسی ارشد 3 روزه برگزار می‌شود

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با تأکید بر این که بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت کشور کنکور امسال ۴ روزه و آزمون کارشناسی ارشد ۳ روزه برگزار می‌شود، گفت: به منظور کاهش تراکم با توجه به شرایط شیوع در کشور، آزمون‌های بعد از ظهر گروه‌های آموزشی کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد حذف شد.

* افزایش ۵۰ درصدی عوامل اجرایی و ۴۰ درصدی حوزه‌های برگزاری آزمون‌ها

وی با تأکید بر این که روز برگزاری آزمون گروه‌های آموزشی متعاقبا اعلام می‌شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته عوامل اجرایی مراکز برگزاری کنکور و آزمون کارشناسی ارشد  ۵۰ درصد افزایش و حوزه‌های برگزاری آزمون‌ها نیز ۴۰ درصد افزایش خواهند داشت.

خدایی تأکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی حداقل و حداکثر دارند. در برگزاری آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد این پروتکل‌ها در حد حداکثر برگزار می‌شود. ضمن این که نماینده‌ای از معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در حوزه‌های برگزاری آزمون‌ها مستقر خواهند شد.

براساس این گزارش، قرار بود کنکور ۳۰ و ۳۱ مرداد و کارشناسی ارشد ۱۶ و ۱۷ مرداد برگزار شود. با حذف آزمون‌های بعدازظهر، روز برگزاری آزمون گروه‌های آموزشی طی روزهای آینده از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس، مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس من خواستار تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری به دلیل شیوع کرونا شده بودند، عده‌ای هم در این سامانه بر تعوق زمان برگزاری آزمون‌های سراسری به مهرماه و برگزاری آن در فضای باز تاکید داشتند.   

انتهای پیام/


تغییر در نحوه برگزاری کنکور99/کنکور 4 روزه و آزمون کارشناسی ارشد 3 روزه برگزار می‌شود
صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا