اخبار

میزان افزایش قیمت خودرو در مرداد 1400

میزان افزایش قیمت خودرو در مرداد 1400

میزان افزایش قیمت خودرو در مرداد 1400,پیش بینی قیمت خودرو در هفته اول مرداد 1400,خلاصه تغییرات قیمت خودروها در این هفته,قیمت خودروهای ایران خودرو در 3 مرداد 1400,قیمت خودروهای سایپا در 3 مرداد 1400,کدام خودروها در مرداد گران نمی شوند

میزان افزایش قیمت خودرو در مرداد 1400

به گزارش تیتربرتر؛ خرید و فروش خودرو در بازار غیر رسمی با وجود تعطیلی نمایشگاههای خودرو با رشد قیمت در انواع خودروهای روبه رو شده است. به نحوی که  قیمت خودرو پراید 111 به 139 میلیون تومان رسیده است.

 

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در آخرین روزهای تیرماه و پیش از شروع تعطیلات 6 روزه تهران و برخی از شهرها به دلیل شیوع کرونا پرونده خودروهای داخلی با نوسان 2 درصدی قیمت در بازار بسته شد. به گفته فعالان بازار خودرو تعطیلی نمایشگاههای خودرو از یک سو و تعطیلی مراکز شماره گذاری خودرو از سوی دیگر موجب شد تا بازار روزهای آخری هفته تیر ماه رشد چندانی را تجربه نکرد، بطوریکه پرونده قیمت خودروهای پرتیراژ با رشد یک تا سه میلیون تومان بسته شد و برخی از خودروها نیز تغییر قیمتی نداشتند.

پراید 131 با قیمت 126 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 با قیمت 225 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 با قیمت  275 میلیون تومان ، پژو 207 اتوماتیک 383 میلیون تومان، پژو پارس سال 238 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

همچنین سمند ال ایکس 216 میلیون تومان، تیبا 2 با قیمت 142 میلیون تومان، رانا پلاس 255 میلیون تومان، ساینای دنده ای 147 میلیون تومان، دنا 300 میلیون تومان، دنا توربو پلاس دنده ای 385 میلیون تومان و پژو 2008  با قیمت 890 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران‌خودرو ویژه مرداد ماه ۱۴۰۰ رسماً از سوی این خودروساز داخلی اعلام شد.

براساس قیمت‌های اعلام شده برخی از خودرو‌ها در فهرست قیمت‌های اعلام شده حضور ندارند. این به معنای حذف یا عدم تولید خودروی مورد نظر نبوده و صرفاً آن خودرو در مرداد ماه ۱۴۰۰ در برنامه تولید ایران خودرو حضور ندارد.

فهرست تازه قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران‌خودرو  در حالی انتشار یافت که بازار خودرو در تعطیلات کرونایی به سر می‌برد. اعلام قیمت‌های کارخانه‌ای هر ماه بطور منظم از سوی خودروسازان صورت می‌پذیرد.

این اعلام قیمت صرفاً به معنای افزایش یا کاهش قیمت تمام شده نیست. بلکه براساس تصمیمات شورای رقابت و تورم اعلامی بانک مرکزی، قیمت‌ها به صورت ماهانه از سوی خودروسازان اصلاح می‌شود.

قیمت متوسط بازار آزاد و قیمت نمایندگی خودرو‌های سایپا امروز یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ را در جدول زیر مشاهده نمایید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.   

مطالب مرتبط:

 

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که بیشترین رشد قیمت در روزهای آخر هفته تیرماه به پژو «206 تیپ 2» و«206 تیپ صندوقدار»  رسید و این دو خودرو در مدت زمان مورد بررسی رشدی 3 میلیون تومانی را تجربه کردند.

براساس ارزیابی های صورت گرفته سایر خودروهای پرطرفدار در هفته سپری شده رشد 1 تا 3میلیونی داشتند و برخی از خودروها نیز تغییر قیمتی نداشتند.

قیمت کوییک در بازار خودرو

با توجه به وضعیت بازار این سوال مطرح می شود که خانواده «کوییک» این هفته در میان محصولات سایپا چه روندی داشته اند؟ براساس ارزیابی بازار، کوییک معمولی هفته سپری شده را با رشد یک میلیونی قیمت پشت سرگذاشت و  قیمت آن به 157 میلیون تومان رسید و   «کوییک R » نیز در این مدت  افت دو میلیون  تومانی در بازار داشت و 161 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

 قیمت «شاهین» در بازار خودرو

از دیگر محصولات سایپا می توان به خودرو «شاهین» اشاره کرد که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران این خودرو تحویل شد. شرکت سایپا در آن زمان قیمت 268 میلیون تومان را برای این خودرو تعیین کرد، اما براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت کارخانه ای شاهین  به 291 میلیون تومان رسید و رشدی 23 میلیون تومانی را تجربه کرد.

به گفته فعالان بازار خودرو هر چند این خودرو به صورت محدود در بازار عرضه شده و اندک شماری از آنها از رهن کارخانه خارج شده اند با این شرایط می توان گفت در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

قیمت محصولات پژو در بازار

براساس رصد بازار، خانواده «پژو 206» نیز هفته سپری شده را در بازار با رشد 1 تا 3 میلیون تومانی به پایان رساندند. براساس ارزیابی های صورت گرفته «206 تیپ 2» در بازار 221 میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشد 3 میلیون را ثبت کرد. از سوی دیگر قیمت «تیپ 5 این خودرو» نیز در هفته سپری شده با رشد 1 میلیونی به 270 میلیون تومان رسید. «پژو 206 صندوقدار» دیگر محصول خانواده 206 نیز در هفته سپری شده رشدی 3 میلیونی را تجربه کرد و قیمت آن به 252 میلیون تومان رسید.

 قیمت خانواده سمند در بازار

ارزیابی بازار محصولات ایران خودرو نشان دهنده آن است که «سمند lx با موتورEF7 » که هفته گذشته رکورد دار رشد 2 میلیونی قیمت در بازار بود در مدت زمان مورد بررسی با قیمت 240 میلیون تومان در بازار عرضه شد. «سمندlx» نیز بدون تغییر قیمت در بازار 210 میلیون تومان قیمت خورد و «سورن» هم تغییر قیمتی نداشت و در دوره زمانی مورد بررسی در بازار 246 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

قیمت تیبا در بازار

از دیگر محصولات بازار پرتیراژ ها می توان به «تیبا صندوقدار» اشاره کرد؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی قیمت «تیبا صندوقدار» با رشد 500 هزار تومانی در بازار به 134 میلیون و 500 هزار تومان رسید.  قیمت «تیبا2» معمولی نیز با تغییر قیمت  در بازار 140 میلیون قیمت خورد.

آنچه دیگران می خوانند:

گردآورنده: حمیرا فغانی

منبع خبر

میزان افزایش قیمت خودرو در مرداد 1400
www.titrebartar.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا