اخبار

فرارو

فرارو

اخبار ایران، اخبار سیاسی، راهنمای بازار، ورزش، تصاویر خبری

فرارو

پلیس یونان که روز گذشته خبر کشف یک تابلوی مسروقه از پیکاسو را بعد از ۹ سال به رسانه‌ها اعلام کرد، این تابلو را هنگام نمایش برای رسانه‌ها به زمین انداخت.

به گزارش فرارو، این تابلو روی یک میز تکیه داده شده بود و هنگام نمایش برای رسانه‌ها، سر خورد و به زمین افتاد. چنان که از تصاویر پیداست، به نظر نمی‌رسد تابلوی پیکاسو بر اثر این سقوط آسیب جدی دیده باشد.

تابلوی “سر یک زن” از سوی پیکاسو به دولت یونان هدیه داده شده بود و پیش از آن که در ژانویه ۲۰۱۲ همراه دو تابلوی دیگر به سرقت برود، در گالری ملی آتن نگهداری می‌شد.

لینا مندونی وزیر فرهنگ یونان به رسانه‌ها گفت فروش این تابلو غیرممکن بوده است، چون پیکاسو با دست خط خود در پشت تابلو آن را به مردم یونان تقدیم کرده است.

پلیس یونان روز سه‌شنبه اعلام کرد که این تابلو به همراه تابلوی دیگری از پیت موندریان نقاش هلندی در یک ناحیه روستایی در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق آتن پیدا شده است و یک نفر هم دستگیر شده و به سرقت این تابلو‌ها اعتراف کرده است.

تابلوی پیکاسو به همراه تابلوی “آسیاب بادی استامر” اثر موندریان در محل وزارت حفاظت از شهروندان یونان برای رسانه‌ها به نمایش گذاشته شده بود. 

منبع خبر

فرارو
fararu.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا