اخبار

فرارو

فرارو

در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده که برای بازدید از پروژه های احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی خبرنگاران ایسنا و ایرنا جانباختند و تعدادی از خبرنگاران نیز زخمی شدند.

فرارو

فرارو- پس از واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی و جانباختان دو تن از خبرنگاران  برخی از فعالان مدنی و خبرنگاران کارزار استعفای عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست را راه اندازی کردند. 

در نامه منتشر شده از سوی این گروه تاکنون نزدیک به هزار امضا دارد و پیش بینی می شود به تعداد امضاهای آن اضافه شود آمده است:

«جناب آقای عیسی کلانتریریاست محترم سازمان محیط زیستجناب آقای مهران نظریمديركل محترم حفاظت محيط زيست استان آذربايجان غربى

با سلاممتأسفانه در سال‌های اخیر شاهد کوتاهی‌ها و مشکلات فراوان در حوزه محیط زیست کشور بوده‌ایم. این موضوع در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست به اوج خود رسیده و این بی‌کفایتی علاوه بر دلسوزان محیط زیست، قلب همه مردم ایران را به درد آورده است.

در این حادثه که به دلیل سهل‌انگاری شما و مدیران سازمان شما در انتخاب وسیله نقلیه فرسوده و مسیر نامناسب صورت گرفته، متأسفانه جان عزیز دو تن از خبرنگاران محیط زیست گرفته شده و تعداد زیاد مصدومان داغ تازه‌ای بر دل داغدیده این کشور و هموطنانمان گذاشته است.

در این مطالبه مردمی از شما مسئولین مورد خطاب درخواست می‌شود به دلیل عدم توانایی در مدیریت مسائل سازمان مربوطه، حفظ محیط زیست و حتی حفظ جان فعالان و کارکنان این حوزه از سمت خود استعفا داده و این مسئولیت مهم را به افراد کاردان و لایق‌تری بسپارید.»

در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده که برای بازدید از  پروژه های احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی خبرنگاران ایسنا و ایرنا جانباختند و تعدادی از خبرنگاران نیز زخمی شدند. 

پس از این حادثه حواشی پیش آمد خبرساز شد. یکی از این حواشی در دیدار کلانتری با خبرنگاران آسیب دیده رخ داد. 

طرز نشستن او در این دیدار انتقادات زیادی برانگیخت. بسیاری معتقد بودند این نحوه رفتار معاون رییس جمهور توهین آمیز بوده است. 

واکنش روز گذشته کلانتری نیز به انتقادات دامن زد. او در این رابطه گفت: «این حرف‌های مزخرف را بعضی همکاران شما در می‌آورند. نحوه نشستن من مثلا چطور بود؟ نحوه نشستن همیشگی من، همینطور است. چه عذرخواهی؟ برای چه؟ چه اتفاقی افتاده که عذرخواهی کنیم؟»

منبع خبر

فرارو
fararu.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا