اخبار

فرارو

فرارو

اخبار ایران، اخبار سیاسی، راهنمای بازار، ورزش، تصاویر خبری

فرارو

هزاران نفر از مردم اندونزی در مراسم مذهبی چند صد ساله محصولات کشاورزی و حتی دام‌هایی مانند بز و مرغ را به دهانه آتشفشان ریختند.

به گزارش فرارو، جشنواره موسوم به یادنیا کاسادا هر سال در دهانه کوه آتشفشانی برومو واقع در جاوه شرقی اندونزی برگزار می‌شود و مردم قبیله تنگر انواع میوه، سبزیجات و دام‌های خود را برای جلب رضایت خدایان هندو و ایجاد رفاه برای جوامع خود به درون دهانه آتشفشان می‌ریزند.

پوروانتو یکی از اهالی تنگر که مرغی را با خود به جشنواره آورده می‌گوید من امروز مرغی برای نیاکان آوردم. وانتوکو هم در حالی که محصولات کشاورزی با خود حمل می‌کرد گفت: من این محصولات را آوردم تا مزارعم حاصلخیز شود و محصول خوبی داشته باشم. او می‌گوید من هر ساله به اینجا می‌آیم.

برخی از شرکت کنندگان نیز با تور‌هایی که در دست دارند تلاش می‌کنند نذورات پرتاب شده را بگیرند.

بامبانگ سوپراپتو رئیس انجمن جامعه هندو‌ها در این منطقه گفت: نمی‌توان مراسم را در جای دیگری یا به صورت مجازی برگزار کرد. سازمان دهندگان پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌ای اعمال کرده اند و شرکت کنندگان نیز تست کرونا داده اند.

این جشنواره براساس افسانه‌ها به قرن پانزدهم بازمی گردد، جایی که پادشاه و ملکه جاوا پس از سال‌ها ازدواج نتوانستند بچه دار شوند و از خدایان کمک خواستند. دعای آن‌ها مستجاب شد و به آن‌ها وعده ۲۵ کودک داده شد، به شرط آنکه کوچکترین فرزند خود را با انداختن به دهانه آتشفشان کوه برومو قربانی کنند.

افسانه‌ها حاکی از آن است که این کودک برای تضمین شکوفایی مردم تنگر با میل خود درون آتشفشان پرید. حالا این سنت عجیب تا امروز ادامه دارد و تنگری‌ها به جای انسان محصولات کشاورزی و حیوانات را درون آتشفشان می‌ریزند.

(ویدئو)

(ویدئو)

منبع خبر

فرارو
fararu.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا